Bankacı maaşları ne kadar

Bankacılık programının amacı, bankaların çeşitli bölümlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Bankacılık bölümünden mezun olanlar, devlet veya özel sektöre ait bankalarda memur olarak görev alabilirler. Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, dealer gibi ünvanlarla görev alırlar ve bankaların çeşitli işlemlerini yürütürler.
Bankacılık Programının Amacı; bankalarda ve çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir. Bankacılık Programında Okutulan Belli Başlı Dersler: Bankacılık programında matematik, hukuk, iktisat, istatistik ve muhasebe alanlarındaki derslerden başka kredi politikası, yatırım bankacılığı, finansal piyasalarda modelleme ve tahmin, merkez bankacılığı, ticari bankalarda finans yönetimi, banka muhasebesi ve raporlama, mali hukuk ve vergi politikası gibi dersler okutulmakta ve proje çalışması yaptırılmaktadır.

Bankacı Nasıl olunur:

Bankacı olabilmek için öncelikle bankacılık, sigortacılık, işletme, iktisat, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri gibi İİBF fakülterlerinden lisans yada Meslek Yüksek okullarından ilgili bölümlerinden önlisans mezunu olmak veya benzer alanlarda yüksek lisans yapmış olmak gerekir.

Bankacı ne kadar maaş alır:

2015’de bankacıların aldığı maaş miktarı; 1000-1250 en düşük, primlerlerle birlikte 2000-3000 bin civarında olmaktadır

“Bankacı maaşları ne kadar” için bir cevap

Bir cevap yazın