Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 20 Memur Alımı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi olarak memur alınacağına dair duyuru yapıldı. Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda, 20 sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı kamu personeli alımının yapılacağına ilişkin başvuru şartları açıklandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli alımı yapılacağına dair 21 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de ilan yayımladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yapacağı alım, merkez teşkilatı birimlerinde görev yapmak üzere belirlendi. 20 sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı alımının yapılacağının açıklanmış olmasıyla beraber, alım yönelik olarak detaylar da kesinleşti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 20 Memur Alımı Şartları Neler?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yaptığı alımda öğrenim derecesi lisans mezunu olmak şartıyla açıklandı. Üniversitelerin; elektrik-elektronik mühendisliği, gemi inşaatı mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, makine mühendisliği, hukuk, işletme ve uluslararası ilişkiler bölümlerinden mezun olan adaylar belirtilen pozisyonlara başvurularına gerçekleştirebilme olanağına sahipler.

Başvuru yapacak olan adayların 2017 KPSS’den, mezun oldukları alanlara göre ilgili puan türünden en az 70 puan almış olma şartları bulunuyor. Adaylar için yaş sınırı da ilanda yer alıyor. 35 yaşını doldurmamış olan adayların başvuruları alım dâhilinde değerlendiriliyor. Başvurular için son tarih 30 Ekim 2017 saat 23.59 olarak belirlenmiş durumda. Adayların belirlenmiş olan tarihe kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Aday başvuruları sadece internet üzerinden yapılabiliyor.

Bir cevap yazın