Boğazda havaifişek gösterileri

Haber izliyodum gene biraz önce. Atv canlı olarak verdi boğazdaki havai fişek gösterilerini.. Tabi hepsini veremedi, çünki vermesi imkansız sanırım… 48 bin adet havai fişek. 250 metre yüksekliğe gidiyormuş sanırım. 42 tanede atıcısı var. En büyük ağırlığı olan 10 kg mış. Ne kadar güzel dimi.. görsellik katıyor.. bayram kutluyoruz… Cumhuriyet baramı… Peki bunun geri kalan kısmı ? Fiyat kısmı.. Bunları biraz düşünsek ne kadar tutuyor 48 bin tanesi.. Ben sizin yerinize araştırdım biraz. En kötülerinin tanesi 100 tl civarında. 4800 tl yapıyor yani. Tabi istanbul büyükşehir belediyesi kötüsünü almaz. En iyilerinden almış. Ne kadar tutacağını, bu organizasyonu yapan o ünlü ajansa ne kadar verildiğini, diğer gösterileri siz hesaplayın artık… Bilmiyorum gerek varmıdır. Tahminimce bir 50 bin tl harcanmıştır. O 50 bin tl ye istanbulun 5 yerine tatlı su çeşmesi yapılabilirdi. Veya ne bileyim belediyeye bi katkı… Bilmiyorum.. Daha ucuz maliyetli kutlanabilirdi…

“Boğazda havaifişek gösterileri” için 0 yanıt

  1. Katılmıyorum.Herşeyin Yapılma ve Kullanım amacı farklıdır.Örneğin cebinde 20 tl olan bir kişi ya kıyafet alacaktır ya da yemek yiyecektir.Yemek yemeyi tercih etse başkaları tarafından ‘o paraya kıyafet alabilirdin!demesi gibi saçma..

  2. Katılmıyorum.Herşeyin Yapılma ve Kullanım amacı farklıdır.Örneğin cebinde 20 tl olan bir kişi ya kıyafet alacaktır ya da yemek yiyecektir.Yemek yemeyi tercih etse başkaları tarafından ‘o paraya kıyafet alabilirdin!demesi gibi saçma..

Bir cevap yazın