Bud Kraus – WordPress News


Bu ay yaklaşırken WordCamp ABD, başkalarının yazılım hakkında bilgi edinmesine yardımcı olma konusunda kariyer yapmış bir WordPress eğitmeni Bud Kraus’u sunuyoruz. Ayrıca, görme yeteneğiyle ilgili uzun süredir devam eden zorlukların üstesinden gelmek için teknolojiyi kullanma konusunda nasıl bir yaklaşım geliştirdiğini de paylaşıyor.

Bu WordPress İnsanları serisinde, WordPress’in ve küresel katılımcı ağının insanların hayatlarını nasıl daha iyi hale getirebileceğine dair ilham verici hikayelerden bazılarını paylaşıyoruz.

Bud Kraus gitar çalıyor
Bud Kraus gitarıyla

WordPress öğretmek anlayışınızı güçlendirir

Bud, 1998’den beri 80’den fazla ülkeden çevrimiçi veya yüz yüze öğrencilerle web tasarımı öğretiyor. Görme güçlüklerinin, başkalarının web sitesi oluşturma ve bakım becerilerini öğrenmesine yardımcı olma isteğinden onu alıkoymasına izin vermemeye kararlıydı.

WordPress geliştikçe ve yeni özellikler yayınlandıkça Bud, eğitim hizmetlerini yeni ve mevcut kullanıcıların becerilerini geliştirmelerine ve uygulamalarına yardımcı olacak şekilde genişletmeye karar verdi. WordPress etkinliklerinde konuşmak için gönüllü olarak diğerlerini açık kaynakta destekler ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik eder. Ayrıca, erişimi ücretsiz olan kaynak için materyal üretmeye yardımcı olmak için zaman verir. WordPress’i öğrenin, WordPress.org projesinin bir parçasıdır.

katkıda bulunan biri olarak Ölçek ve Eğitim Ekipler, Bud, diğerlerinin bu alanlara katkıda bulunmaya ve projenin gelecekteki gelişimini desteklemeye isteklidir. Mevcut eğitim önceliklerinden biri, blok düzenleyiciyi ve Tam Site Düzenlemeyi kullanma konusunda insanlara yardımcı olmaktır. Bugün WordPress’in kullanılabilirliğini savunuyor ve şöyle diyor: “Artık bir web sitesinin tüm yönlerini bir blokla tasarlayabilirim.”

WordPress’i geleneksel bir geliştirici olarak kullanma

Bud’ın WordPress yolculuğu 2009’da New York’taki Grand Central Station’da bir öğle yemeği ile başladı. Bir arkadaş ve eski bir müşteri, Bud’un başlangıçta karşı çıktığı WordPress kullanma fikrini destekliyordu.

“Ben bir kod adamıyım…” dedi arkadaşına o sırada. “Böyle bir şeyi asla kullanmam.”

Ancak arkadaş ısrar etti. Sonunda, Bud bunu denedi ve temalar ve eklentiler adı verilen şeylerle yeni bir yaklaşım buldu. İlk karşılaşması ile oldu WordPress 2.6. Bud bir barındırma şirketine kaydoldu ve alt temaları düzenlemeyi ve anlamayı öğrenebileceği bir tema buldu.

Dedi ki: “Her şeyi düzenleyip kendinize ait yapabileceğinizi görünce bağımlısı oldum. Endorfin damarlarımda serbestçe dolaşıyordu.” Bud tutulmuştu.

WordPress’i öğretmek, yazılım hakkındaki kendi anlayışınızı güçlendirir

Yeni bir şey öğrenmenin en iyi yolunun dönüp başka birine öğretmek olduğunu söyleyen eski bir söz vardır.

Bud, “WordPress öğretebilirim!” diye düşündüğünde Fashion Institute of Technology’de zaten bir eğitmendi.

Ve öyle yaptı, WordPress’in tasarım dünyasını ve daha fazlasını süpürdüğü ilk yıllarında sınıfları doldurdu.

Ama Bud’ın keşfedeceği daha çok şey vardı. Dedi ki: “Hayatımı gerçekten değiştirecek olan iki büyük şey olmak üzereydi. Bana WordPress topluluğuna giden yolu göstereceklerdi – bunun ne olduğunu bile bilmediğimden değil.”

WordPress topluluğuyla öğrenilen dersleri paylaşma

2014’te öğrencilerinden biri New York WordPress Meetup’a gitmeye başlamasını önerdi.

New York City’deki WordCamps’e gitmeye başladığında, WordPress’in çok büyüdüğünü fark etti. Dahası, kendini evinde hissettiği ve birlikte öğrenebileceği bir insan topluluğu vardı.

Bud, 2016 yılında Birleşmiş Milletler’de bugüne kadar düzenlenen tek WordCamp’te ilk kez konuşma yaptı. “Alınan Dersler: Müşterilerinize WordPress Öğretmeye Yönelik Hususlar” hakkındaki bilgisini paylaştı.

Bud Kraus bir WordCamp'te konuşuyor
Bud Kraus, insanların yazılımı daha da etkili kullanmalarına yardımcı olmak için WordCamps’te konuşuyor

Oradan Bud, ABD’deki diğer WordCamp’lerde konuşmaya devam etti. Ayrıca 2018 ve 2019’da New York City’deki ev kampı için konuşmacı olarak gönüllü oldu.

WordPress hakkında konuşmaktan yazmaya

Bud, Covid-19 karantinasından önce bir noktada, bu sefer yazılı olarak başka bir çıkış noktası buldu.

Bud, bir derginin WordPress ile ilgili gönderilerin reklamını yaptığını duydu. İlk deneme makalesi kesintiye uğramadı.

Bu nedenle, ikinci sunumunda Bud, son derece kişisel bir şey hakkında yazma riskini aldı – gerçekten hakkında yazmak istemediği bir konu.

Cesaretini topladı ve tüm web tasarım dünyasına yasal olarak kör olduğunu açıkladı.

makale olarak çıktı Düşük Görüşü WordPress’i Öğretmeme Yardımcı Olan Aracım Olarak Kullanmak”.

Bud Kraus
Bud Kraus

Bud, 37 yaşından beri her iki gözünde de merkezi görüşünü etkileyen makula dejenerasyonuna sahip. Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer birçok ülkede yasal körlüğün önde gelen nedenidir.

Çevresel vizyonuna ve telafi etmenin yollarını bulmaya güveniyor. Ayrıca olayları düz bir boyutta görme eğiliminde ve kontrastı ayırt etmekte zorlanıyor – web tasarımında renk kontrastlarında iyileştirmeler olmasına seviniyor!

Speech to Text, daha büyük boyutlu imleçler ve daha büyük yazı tipi boyutları gibi araçlar kullanıyor ve WordPress ile çalışırken yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemlerini yoğun bir şekilde kullanıyor. Kalıpları tanıyabilir, ancak ayrıntılı hazırlık ve ezberleme materyallerine güvenmek zorundadır.

Bu durumu kabul eden ilk dergi makalesinde, teknolojinin görme engelli insanlar için yarattığı ek zorlukları ve çevrelerinde alternatif yollar denemek ve bulmak için bulduğu ipuçlarını paylaştı. İnsanların öğrenmelerine ve anlamalarına yardımcı olmak için eğitim çalışmalarında alternatif bulma tekniğini kullanır, tüm insanların farklı okuma ve anlama biçimlerine sahip olduğunu fark eder. Sözleri ve sonraki hikayeleri başkalarına ilham verdi ve daha fazla insanın erişilebilirliği vurgulamasını sağladı. Kendisini ‘WordPress yöneticisinin erişilebilir olmasını sağlamada paydaş’ olarak tanımlıyor.

İlk yayınlanmasından bir yıl sonra, eser bir WordCamp konuşması haline geldi, ‘WordPress ile Benim Yolum’. Konuşma bir hit oldu ve erişilebilirlik ve farkındalık yaratmanın önemi hakkında birçok sohbet başlattı.

Birkaç ay sonra, ilk WordCamp Montclair’de bir Gutenberg konuşması yaptı. Bunu bir dizüstü bilgisayardan yapmasına imkan yoktu, bunun yerine 27” masaüstü bilgisayarından yaptı.

Bud şunları söyledi: “Gutenberg eklentileri üzerine bir sunumdu. Bunu bir dizüstü bilgisayar ekranından yapamadığım için (ekran çok küçük ve klavyeyi kullanmak benim için zor), 27″ masaüstü makinemi bir WordCamp’e getirmeme karar verildi. Muhtemelen bunu yapan ilk kişiyim. Sadece birkaç mil ötede yaşamam iyi bir şeydi.”

“Bilgisayarımın başına oturdum, işimi yaptım ve arada sırada insanların hala orada olduğundan emin olmak için dışarı baktım.”

WordPress’e katkıda bulunmanın farklı yolları

Bud’ın topluluğu yazılım etrafında desteklemesinin ana yollarından biri, WordCamps’teki görüşmeler ve diğerlerinin konuşmasına yardımcı olmaktı.

Covid-19 salgını sırasında, WordCamps artık yüz yüze görüşmediğinde katkıda bulunmaya devam etmek istiyordu. desteklemeye daha fazla önem verdi. WordPress öğrenin kaynak, topluluk tarafından ve topluluk için yapılmış, kullanımı ücretsiz bir öğrenme platformu.

Blok düzenleyiciyle ilgili daha fazla eğitim materyali Learn WordPress’te bulunabilir ve WordCamp konuşmaları şu adreste mevcuttur: WordPress.tv.

WordPress aracılığıyla küresel erişim ve anlam

Josepha ile Bud Kraus
Bud Kraus, Josepha Haden Chomphosy ile WordCamp Montclair, NJ 2022’de

Bud’ın eğitim materyalleri ve erişilebilirlik hakkında konuşmaya istekli olması, pek çok insanın WordPress ile yolunu bulmasına yardımcı oldu. O da açık kaynak çevresindeki topluluk için bir savunucudur.

“Yazılım gerçekten çok iyi ve insanlar daha da iyi” dedi.

Ekledi: “Yeni veya yeniden tasarlanmış bir site başlattığımda bir başarı hissi alıyorum. Ayrıca dünya çapında birçok insanın WordPress’i benim sitemden öğrendiğini bilmek bana harika bir his verdi. konuşmalar ve sunumlar. Bu en sevindirici şey olabilir.”

Hikayeleri paylaşın

Açık kaynak katkıda bulunanların bu hikayelerini paylaşmaya yardımcı olun ve topluluğu büyütmeye devam edin. Daha fazla WordPress kullanıcısı ile tanışın WordPress serisinin insanları.

Katkıda Bulunanlar

Abha Thakor’a teşekkürler (@webcommsat), Mary Baum (@marybaum), Surendra Thakor (@sthakor), Meher Bala (@meher), Larissa Murillo (@lmurillom) ve Chloe Bringmann (@cbringmann), bu özellik üzerinde çalışmak için. Bud Kraus’a da teşekkür ederim (@namlu) deneyimlerini paylaştığı için.

Josepha Haden’e teşekkürler (@chanthaboune) ve Topher DeRosia (@topher1kenobe) desteklerinden dolayı WordPress kullanıcıları diziler.

HeroPress logosu

Bu WordPress Halkı özelliği, orijinal olarak şu adreste yayınlanan bir makaleden esinlenmiştir: HeroPress.com, Topher DeRosia tarafından oluşturulan bir topluluk girişimi. WordPress topluluğundaki engelleri aşan ve hikayeleri başka türlü duyulmamış olabilecek kişileri vurgular. #KahramanBasınSource link

Bir cevap yazın