Cepte Kredi Kartı Dönemi Başlıyor.

Son zamanlarda piyasaya çıkan akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Son teknoloji ürünü olan bu telefonları artık kredi kartı ödemesi olarak da kullanabileceğiz. Bankalararası Kart Merkezi’nin sağladığı yeni sistem  artık cep telefonlarını banka ve kredi kartı olarak  kullanmamızı sağlayacak. Nasıl mı?
Bankalararası Kart Merkezi (BKM),  yeni akıllı cep telefonları ile temassız ödeme gerçekleştirilmesini sağlayan bir sistem geliştirildi. Güvenilir Servis Sağlayıcı (TSM) hizmetini  kullanıcılara sunmak için son zamanlarda hummalı bir çalışma sergiledi ve çalışmasını bitirdi.
Ülkemizde cep telefonlarıyla temassız ödeme kolaylığı sağlamak için bu konuda çalışmalarını sürdüren BKM, yeni akıllı cep telefonlarının ödeme yapma  sertifikası ile sistemin hayata geçmesi için çok önemli bir adım attı.
Özellikle Bankalar, BKM’nin  çalışması olan Güvenilir Servis Sağlayıcı sistemi ile müşterilerine, Yakın Alan İletişimi olarak söz edilen  NFC özelliğine sahip cep telefonlarını, kredi ve banka kartı olarak kullanabilme  imkanı sunacak. Bu sayede yeni teknoloji ile kredi kartı kaybı, çalınması riski ortadan kalkıyor.  Cep telefonlarımız birer kart haline geliyor ve alışverişlerimizde ve harcamalarımızda bir ‘Dıt ‘ kadar kolaylık sağlıyor olacak.
 

Bir cevap yazın