Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı ve beyaz görünümlü dişler, insanların toplum içindeki görünüşlerine her zaman artı bir hava katmaktadır. Hem sağlık için hem de dış görünüş için dişlerin beyaz görünmesi bu açıdan çok önemlidir. Her insan beyaz, inci gibi dişlere sahip olmak ve bunun için bazı yöntemler de uygular. Elbette beyaz dişlere sağlık olabilmenin en önemli noktalarından birisi, düzenli olarak diş fırçalamaktan geçer. Düzenli olarak diş fırçalamayan bir insanda, hiçbir yöntem etkili olamayabilir.

Evde kendi başınıza uygulayacağınız bazı doğal yöntemler ile birlikte de dişlerinize beyaz bir görüntü verebilirsiniz. Bu doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında en etkili olanlardan birisi çilektir. Çilek diş macunlarının içeriğinde kullanılan ve diş beyazlatıcı özelliği olan bir meyvedir. Aynı zamanda çilek, ağız içerisindeki bakterilere karşı da etkili bir koruyucu olmaktadır. 2-3 adet çileği ezerek macun kıvamına getirin. Kıvamı yakaladıktan sonra tıpkı diş fırçalar gibi, dişlerinizi bu ezdiğiniz çilek ile fırçalayın. Bu yöntem en etkili doğal diş beyazlatma yöntemi olarak bilinmektedir.

Bunun haricinde diş beyazlatma konusunda bilinen bir diğer besin de tuzdur. Tuz, anti bakteriyel özelliği nedeniyle iyi bir temizleyici olmaktadır. Dişlerinizi fırçalarken, diş macununuzun üzerine bir miktar tuz dökerek dişlerinizin daha beyaz bir görüntü almasını sağlayabilirsiniz. Tuzun anti bakteriyel özelliği, diş üzerindeki tüm bakteri ve lekeleri yok edecektir. Böylece daha parlak ve beyaz bir diş yapısına kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın