Doktor Maaşları 2017

Sağlık hizmetlerinin her geçen gün gelişim gösteriyor olmasıyla beraber, sağlık sektöründe hizmet veren doktorların aldıkları maaşlar da değişkenlik göstermektedir. Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler dahilinde şehirlerde görev yapan doktorlar bulunduğu gibi aynı zamanda köyde görev yapan doktorlar da bulunmaktadır. Aile sağlık merkezleri ve hastaneler, doktorların görev alanları olmalarıyla beraber doktor istihdamının sayısında da artış yaşanmaktadır. Doktorların maaşı, diğer memur kategorisinde yer alanlar gibi mesleki açıdan uzmanlıklara ve görev sürelerine göre değişkenlik göstermektedir.

Doktor Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev alan ve göreve yeni başlamış olan doktorların maaşı 4.200 TL seviyesindedir. Yeni göreve başlayan doktorlara verilen bu maaş seviyesi, hizmet yılının artış göstermesiyle doğru orantılı olarak artış gösterir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde uzman doktor sıfatıyla istihdam edilen doktorların maaşları 5.300 TL’ye kadar yükselebilmetkedir. Uzman doktorlar için de yine hizmet süresine göre maaşların değişkenlik gösterdiği görülebilmetkedir.

Devlet bünyesinde çalışan doktorların maaşları özel hastanelere göre daha farklı seviyede olmakla beraber, arada belirli bir fark bulunur. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren doktorların maaş artışı memurlar için yapılan zamlar orantısında ücrete yansıtılır. Yapılan her memur maaşı zammından doktorların aldığı maaşların da etkileniyor olmasıyla beraber, görevine devam eden doktorların aldıkları maaş oranları da yükseliş gösterebilmektedir. 20 yıllık doktor ile göreve yeni başlamış olan doktor maaşı arasında belirgin bir fark bulunması mümkündür.

Bir cevap yazın