Et ve Süt Kurumu Müfettiş Yardımcılığı ve Özlük Hakları

Et ve Süt Kurumu Müfettiş Yardımcılığı alanında çalışabilmeniz için Müfettiş yetiştirmek maksatlı farklı öğrenim dallarından mezun olmanız gerekir ve kişilerin içerisinden giriş sınavı vasıtası ile Müfettiş Yardımcısı seçildikten sonra istihdam edilir.

Müfettiş Yardımcılığına Giriş

ESK müfettiş yardımcılığı mesleğine sözlü ve yazılı olmak üzere iki çeşit sınav yöntemi ile girebilmeniz mümkün.

Giriş sınavına ülkemizde en az dört sene yüksek lisans eğitimi almış ya da yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olan ve KPPS puanı istenen düzeyde olanlar girebilir.

Yeterlik Sınavı ve Müfettiş Kadrosuna Atanma

Et ve Süt Kurumu Müfettiş Yardımcılığı mesleğinde çalışmak isteyen kişiler üç senelik staj döneminin ardından meslek bilgisi ve deneyimlerinin ortaya çıkarılması maksadı ile sözlü ve yazılı olarak iki ayrı bölümden oluşan yeterlik sınavına tabi tutulmaktadırlar.

Yeterlik sınavının notu sözlü ve yazılı olarak verdiğiniz sınavların sonuçlarının ortalamasına göre belirlenmektedir. Yeterlik sınavında başarı kazanan kişiler, yeterlik başarı sıralamasında aldıkları yerlere göre uygun müfettiş kadrolarına atanırlar. Yeterlik sınavı esnasında notlarda eşlik söz konusu olması durumunda müfettiş yardımcılığına giriş sınav notu esas alınmaktadır.

Görev Yerleri Nelerdir?

Teftiş Kurulunun görev merkezi Ankara ilçesi olarak bilinmektedir. Bu merkez aynı zamanda müfettişlerinde görev merkezi olmaktadır.

Eğer ihtiyaç duyulursa, Genel Müdürün onay vermesi durumunda Ankara`dan başka ilçelerde de grup merkezleri kurulabilir. Bu merkez içerisinde görev alarak çalışan müfettişlik yapan kişilerden biri, verilmiş olan emirleri tamamlamak, Başkanlık ve Genel Müdürlük ile koordinasyonu sağlayabilmek için Genel Müdür tarafından refakat müfettişi olarak görev almaktadır.

ESK Yardımcılığı Maaşı Ne Kadardır?

Et ve Süt Kurumu Müfettiş Yardımcılığı mesleğinde aylık maaşlar, tazminat ve ücret göstergesi esas alınarak ödenecek tutarlar belirlenmektedir.

9`uncu derecenin 1`ci kademesinde olan ve hiçbir hizmeti olmayan, bekar (veya eşi çalışmakta olan biri) ve çocuğu olmayan bir Et ve Süt Kurum Müfettiş Yardımcısı 2018 senesinin ikinci altı ayında görev almaya başladığı zaman aylık olarak 3.509 TL kesin ücret almaktadır. Belirlenmiş olan net aylık maaşın içerisine Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir.

Bir cevap yazın