Google Manuel Spam'den Kurtulma Yolları

Şu iki ayımı çok sıkıntılı geçirdim google sayesinde. Toplamda 4 sitem Google’dan manuel spam yedi.
Maunel spam nedir?
Manuel spam google’ın sitelere verdiği engeldir. Google arama sonuçlarında sitenizin görünmemesi demektir.
Manuel spam kimler yer?
Manuel spam bu aylara kadar hiç yememiştim açıkcası. araştırmamıştım da. bu ay toplam 4 siteme 2 farklı sebepten yedim. Biri Kaliteli içerik bulunmadığı için, biri dış bağlantı çok olduğu için.
Manuel Spamden nasıl kurtulurum?
Evet arkadaşlar ana konumuz bu başlığımız aslında. Manuel spamden nasıl kurtuluruz. Ben 2 farklı sebepten yediğimi söylemiştim, şimdi birincisi değeri düşük kalitesiz içerikten dolayıydı. Bu spami yediğinizde kurtulma yolunuz çok acıklı oluyor. ben bu spami kestart.biz ve http://iller.kestart.biz sitemde yedim. Aynı sayfalardan çok oluşturduğunuzda, benzeri yazılar olduğunda, yada başlığı açıklayan içerik bulunmadığında, yada yazı içeriğiyle etiketleriniz uyuşmadığında bu spami yiyorsunuz. Tabi bunu yedikten sonra yeniden değerlendirme isteği yollamanız gerekmekte google search console/arama trafiği/manuel işlemler kısmından.
Bu isteği yolladıktan sonra google sitenizi didik didik inceleyeceği için en ufak bi probleme tahammülleri olmuyor. Anlattığım problemlerin hepsinin hallolması gerek. Gereksiz içerikler silinecek, fazlalık etiketler kaldırılacak, site düzene girecek.
İkinci spam yeme nedenim ise fazla dışa bağlantı olmuştu. bunu emrearici.com.tr yani şuanki sitemde yedim. Şükür ki hallettim, tanıtım yazıları çok fazlaydı onları kaldırdım link çıkışlarını kapattım ve sorun halloldu.
Ve Yeniden değerlendirme isteğinizden sonra süresi belli olmayacak bir şekilde bende olduğu gibi ortalama 6-7 gün içerisinde sonuç alıyorsunuz.
Diyeceğim o ki, Google artık kalitesiz içerik sevmiyor. Kaliteli siteler yapın, google’da üstte olayım diye değil de kullanıcılar aradığını bulabilsin diye yapın.
Hadi eyv.

Bir cevap yazın