Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?
Gözaltı morluklarının genel nedeni olarak uykusuzluk bilinir. Ancak bunun yanı sıra genetik yapı, güneş, yetersiz beslenme gibi nedenleri de mevcuttur. Bu rahatsızlık hemen her yaş grubunda görülmektedir. Bazı durumlarda bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıktığı için, zaman zaman önemli hastalıklara neden olmaktadır. Bu durumlarda vakit kaybedilmeden doktora başvurulmalıdır. Hastalığın olmadığı durumlarda ise bazı basit yöntemlerle bu morluklardan kurtulmak mümkündür.
Gözaltı morlukları nasıl geçer diye sorduğumuzda öncelikle cilde parlaklık ve canlılık vermek için kullanılan salatalık maskesini önerebiliriz. Hazırlaması gayet kolay olan maskeyle, ince olarak dilimlediğiniz salatalıkları göz üzerine koyun ve 15 dakika kadar bekletin. Morluklar tamamen geçene kadar her gün uygulayabilirsiniz. Limon ve domates suyuyla hazırlayacağınız karışım da morlukların tedavisinde önemli bir işlev görür. Eşit miktardaki limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 kez göz altların uygulayın.
Soğuk sallama çay poşetleri de gözlerinizin yorgunluğunu alarak morlukların hafiflemesini sağlar. Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyebilir ya da soğuk suya batırarak kullanabilirsiniz. Böylece morlukların hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Gözaltı morlukları için en basit çözümlerden birisi de soğuk süttür. Soğuk süte batırdığınız pamuk parçalarını gözünüzün üzerine koyup 15-20 dakika kadar bekletin. Bu şekilde yine morluklar geçene kadar her gün uygularsanız, morlukların ortada kalkacağınız göreceksiniz. Zerdeçal ve ananas suyundan oluşan karışım da morluklar için önemlidir. Bu karışımın uygulanması da morlukların tedavisinde önemlidir.

Bir cevap yazın