Göz Çevresi Bakımı İçin Doğal Maskeler

Göz Çevresi Bakımı İçin Doğal Maskeler
Göz vücudumuzun en hassas organlarından birisi olması, göz çevresi derisinin oldukça ince ve tahrişe meyilli olması dolayısıyla evde yapılan bakım kürleri ile maskeleri bu bölgelere uygularken oldukça dikkatli olmalıyız. Peki, ne yapacağız, göz çevresindeki kırışıklıklar ile düzensizlikleri gidermek için ne yapmamız gerekiyor?
İşte size Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler
Salatalık Maskesi
Güneş, toz, kir ve stres veyahut uykusuz kalan gözler ve göz çevreleri için birebir. 1 adet salatalığın kabuğunu tamamen soyduktan sonra ince ince rendeleyin, posasını süzgeç yardımıyla süzdükten sonra suyunu bir bir buçuk saat kadar buzdolabında dinlendirin, soğutun. Dolaptan çıkardıktan sonra biraz çalkalayarak, göz çevresine sürün ve 20 dakika kadar bekleyin.
Lahana maskesi
2-3 tane lahana yaprağını temizledikten sonra ince ince dilimleyin, keserken suyunun kaybolmasını önlemek için bir tabak ya da tepsi içinde yapmanızda fayda var, İnce dildiğiniz yaprakları suyuyla beraber 1 tatlı kaşığı balla karıştırdıktan sonra göz çevrenize uygulayın ve 20 dakika sonra soğuk suyla temizleyin.
Havuç maskesi
2 küçük havucun dış yüzeyini soyun ve suyunu sıkın. Havuç suyuna 1 kaşık badem yağını da ekledikten sonra 2 3 saat kadar buz dolabın da dinlendirin. Bu karışımı göz çevrenize uygulayın 30 dakika sonra soğuk suyla yıkayın
Yumurta akı maskesi
1 yumurtanın akını 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç ile karıştırdıktan sonra bu karışıma bir çay kaşığı da badem yağı ekleyerek iyice karıştırın. Maskeyi göz çevrenize uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin.

Bir cevap yazın