Hemşire ve Ebe maaşları ne kadardır?

Hemşire:

Hemşire maaşları temmuz ayında zam alacak Hemşire Maaşları ilave olarak yabancı dil tazminatı aile yardım ücreti ve çocuk ücreti almaktadır.Hemşire Aile yardımı bildirimi sonrası 170 Tl civarı ek bir ücret alıyor.

Hemşire Maaşları 2015 Temmuz ayı sonrası Maaşı 2450 ile 2600 TL arasında olacaktır. Maaşa Aile yardımı ve çocuk ücreti ilave edilmiştir.

Yabancı Dil tazminatı 657 sayılı devlet memurlarında hak edilerek kazanılan bir tazminattır ve yılda bir defa düzenlenen  KPDS sınavına girerek istenilen puanı alarak kazanılır Yabancı dil tazminatı, 150 ile 200 TL arasındadır.

Özel Hastane Hemşire Maaşları Türkiye şartlarında 1200 ve 1900 TL civarındadır.  Memur olan Hemşirelere Göre daha az maaş almakla birlikte özlük hakları’da memur hemşirelere göre daha azdır.

Ebelik:

Ebelik, gebelik döneminde gebeliğin teşhisi ve gözetimi ile normal doğum yaptırmakla görevli kişilerin oluşturduğu tıbbi bir meslektir. Bu mesleği icra eden kişiler “ebe” olarak isimlendirilir.Ebeler genellikle kadın olmakla birlikte, bazı batı ülkelerinde erkeklere de ebelik hakkı tanınmıştır. Ebelik uygulamaları, dünya ebeleri arasında belirgin farklılıklar gösterse de, genellikle gebeliğin doğal, normal yanları üstünde yoğunlaşır; ebeler doğum öncesi bakımı sağlar, doğumun gidişini yönlendirir ve normal doğumları yaptırırlar.

Ebe maaşları 2015 yılında %5lik bir artış göstermiş ve 2 bin TL üzerine çıkmıştır. Ebe Maaşları 2015 yılı içerisinde 2300 TL olarak belirlenmiştir.Temmuz ayında da yapılacak zam ile ebe maaşlarının 2.400 TL seviyelerine çıkması beklenmektedir.Ebe maaşları 2015  diğer tüm çalışanlar gibi evlilik ve çocuk masrafları içinde devletten yardım almaktadırlar. Özellikle çocuk sayısı fazla olan kişiler daha fazla kesintiye uğramadan maaşlarını daha yüksek alabiliyorlar.

Özel Hastane Hemşire Maaşları:

Özel Hastane Hemşire Maaşları Türkiye şartlarına göre 1200 ve 1900 TL civarındadır.

“Hemşire ve Ebe maaşları ne kadardır?” için bir cevap

  1. Geri bildirim: Hemşire | Memur Maaşları ve Memur alımları

Bir cevap yazın