Konya'da Dershaneye molotoflu saldırı!

Konya’da 25 yaşındaki bir öğrenci kavga ettiği Dershane öğrencilerinden intikam almak için dershaneye molotof kokteyli attı. Molotof kokteyli Dershanede ve mahalle sakinlerine büyük korku yaşattı. Polisler tarafından bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Tüm detaylar haberimizde.. Kavga ettiği öğrencilerin dershanesine molotof kokteyli attı
KONYA’da iddiaya göre kavga ettiği öğrencilerin gittiği dershane binası kapısının önündeki kaldırıma molotof kokteyli attıp kaçtığı iddiasıyla 25 yaşındaki Murat K. polis tarafından gözaltına alındı. Dershane önündeki alevlere çevredekiler tarafından yangın söndürme tüpüyle müdahale edildi.
Olay, saat 17.30 sıralarında İhsaniye Mahallesi Sultan Cem Caddesi üzerinde bulunan bir dershanenin önünde meydana geldi. İddiaya göre olaydan bir saat önce henüz belirlenemeyen nedenle bir dershanede sınava hazırlanan 2 öğrenci ile kavga eden Murat K., yeniden dershanenin önüne geldi. Murat K. şişe içerisinde hazırladığı molotof kokteylini dershanenin giriş kapısının önündeki kaldırıma attı. Biranda yükselen alevleri çevredeki esnaf ve yoldan geçen araçlardan inen sürücüler yangın söndürme tüpü ile müdahale ederek söndürdü. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, kaçan Murat K. Fakiroglu ticarette çalışan Serkan UĞURLU (25) Tarafından dikkati ve becerisi sayesinde kısa sürede yakalandı. Gözaltına alınan Murat K. sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Olay yerinde geniş çaplı inceleme yapan polis, atılan şişe parçalarını topladı. Şüphelinin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Bir cevap yazın