KYK 25 Memur Alımı Yapacak

Kredi ve Yurtlar Kurumu, KYK Genel Müdürlüğü’nce 25 memur alımı yapılacağının ilanı duyuruldu. KYK müfettiş yardımcısı olarak yapılacak alımın başvuru tarihi ve gereklilik şartları açıklandı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü personeli olarak istihdam edilecek 25 kişilik kadro, Müfettiş Yardımcısı kadrosu olarak belirlendi. Müfettiş Yardımcılığı için sınav giriş başvuruları 25 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

KYK Memur Alımı Başvuru ve Mezuniyet Şartları Neler?

KYK kapsamında alınacak 25 kişilik kadro için, Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesinde yer alan memurluğa ilk defa giriş için aranan genel şartlar aranıyor. İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Hukuk, Siyasal Bilgiler ve İktisat mezunu olarak en az 4 yıllık lisans eğitimi programlarından mezun olanlar başvuru yapabilme olanağına sahipler.

KPSS48 puan türünde en az 80 puan almak kaydıyla, taban puandan daha yüksek puan alanlar müracaat gerçekleştirebilecekler. KYK Müfettiş Yardımcısı kadrosu alımının gerçekleştirilmesinde puanlar, en üstten başlanarak en alta göre sıralandırılacaklar. Sınav sonuçlarına göre toplamda 500 aday bulunacak.

KYK memur alımı için 35 yaşını doldurmamış olma şartı bulunuyor olması itibariyle aynı zamanda askerlik durumunun tamamlanmış olması veya tecilli olması gerekiyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı’na giriş sınavına girebilmek için başvuru formu çıktısı ve formda yer alan belgelerin Teftiş Kurulu Başkanlığına belirlenmiş süre içerisinde ulaştırılması gerekiyor.

Bir cevap yazın