Lütfen! 5 Dakikanızı Ayırıp okuyun.

Belki haberleri izlemeyenler vardır. Ama türkiye’nin başına yavaş yavaş felaketler geliyor. Antalya’ da Bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyor. İstanbul’ da sel oldu. Ve Konya’ da ard arda deprem… Ve diğer illerde olan bir sürü olay. Bu felaket olan illerde yaşayanlar korktu, diğerlerinin belki haberi bile yok rahat rahat yatıyor yataklarında değilmi. İnanın bende başka illerde deprem olduğunda sadece üzülmekle kalıp, Nasıl olsa benim başıma gelmez gibi bir hava içerisinde uyuyordum. Taki şu güne kadar. Dün 4,5 şiddetli bir deprem oldu. Ardından 3-5 kere daha oldu. ve 04:58 de bir 4,7 şiddetinde bir deprem daha yaşadık. Ardından sabaha kadar ara ara sallanmalar, ve gündüz 10 gibi bir deprem daha. 04:58 deki 4,7 şiddetindeki depremden sonra rahat değildim işte. Korkmuştum çok. Odamda yalnız, sitelerle uğraşıp birileriyle konuşuyordum. Ezan allah-u ekber dedi ve deprem başladı. O Sallantıyla elimden laptop düştümü attımmı bilmiyorum. Şehadet getirerek ayağa kalktım, sallantıyla birlikte masanın üzerinde duran parfüm şişelerim devriliyordu. Levhalar devriliyordu. Apartmandan kadınların çığlık sesleri. Ve evde bulunan deprem kuşlarının ötüşmeye başlaması. Odamın Kapısına koştum çıkacaktım, ama çıkamıyordum donmuştum. Kendime geldim, dairenin kapısına koştum. Sadece boxer vardı üzerimde. Bu halde çıkamazdım. Geri döndüm odama pantolonumu almak için. Bir daha ufak bi sallantıyla karşılaştım. Kendimi dışarı attım, eve birkaç saat sonra girebildim ancak. Saat 7 sularıydı işte. Bir daha sallandım. ama uyumam gerekiyordu, biraz televizyon izledikten sonra dairenin kapısına en yakın odaya geçtim ve kanepenin üzerine yattım. Saat 9 gibi yattım. Ve bir sallantıyla kanepeden yere düşerek uyandım. Bugün olan, ( Az şiddetli ) Son depremdi. Kanepeden depremle yere düşerek uyanan birinin halini düşünün. Gerçi ne kadar anlatsam da başına gelmeyenler anlamaz sanırım. Önce dediğim gibi, Bende bu tarz yazıları okuduğumda üzülmekle kalıp hiçbirşey yapamıyodum. Nasıl olsa bana olmaz gibiydi.
Ama; Hepimiz Öleceğiz ! ALLAH’ın bana yönelin dediğini düşünüyorum. Allah’a inanmayanınız varmı aranızda? Sanırım yoktur. Kulu olduğunu kabul etmeyeniniz varmı ? Sanırım yoktur. Ozaman kulluk yapın ! Yanınızda çalışan bir eleman istediğinizi yapmazsa, yada yarım yaparsa ne kadar kızıyorsunuz değilmi ? Allah sizi yaratmış. Bu kadar şey sağlamış. Sizden istediği sadece Abdest alıp namaz kılmanız, Oruç tutmanız. İnanın yaptığınız işi daha huzurlu yapacaksınız. İnanın yüzünüz hep gülecek. ve İnanın işleriniz yolunda gidecek. Kalkıp bi abdest alıp namaz kılıp o huzuru yaşayabilirsiniz. İnanmayanınız denesin. Huzur verici bir oyun çıktı, eğlendiriyor dese birileri size alıp o oyunu oynamaya kalkarsınız değilmi ? Beğenirseniz devam eder, beğenmezseniz bidaha oynamazsınız. Aynı şekilde bunuda deneyin Allah rızası için. Kalkın bir abdest alıp bir namaz kılın. Sonrasında oturun işlerinizi gene yapın. Fazla zamanınızı almayacaktır. Maximum 10 dk. Bir sigara molası kadar zaman.. Google da namazın faydaları diye aratın. Daha iyi bilgiler bulabileceksiniz.
Bu günlerde dinden baya kopmuştum. Konuşma tarzım, yaşantım, arkadaş çevrem vb. hiçbirşeyim. Dine uygun hiçbirşeyim yoktu. Oruç tutmuyorum. Namaz kılmıyorum. Kötülük yapıyorum. Ama O’ nun karşısına nasıl gideceğinizi düşünün. Başınıza bi felaketin geleceğini düşünün. Firavun yada Nemrut gibi felaketlerin başınıza gelmesinimi bekliyorsunuz ? Hepinizin Başına gelebilir, bir selde ölüp gidebilirsiniz. Yada bir depremde.. Allah’a yönelmenizi tavsiye ediyorum.
Allah kimseye bu deprem korkusunu yaşatmasın. Ölümle daha çok burun buruna geldiğim olmuştu ama, bu kadar korkmamıştım. Olmaz denilen bölgede yani konyada bile oldu deprem.
Ben daha ölmem yaşım genç diye düşünemiyorum artık ben. Yada başıma bişey gelmez diye rahat olamıyorum. Sizde rahat olmayın. Biz İyiye gideceğimiz yerde kötüye gidiyoruz. Kalkıp 5 vakit namazımızı kılsak, Sonra o ölümü rahat rahat beklesek olmazmıydı ? Neden böyle ölmekten çok korkuyoruz ? Günahlarımız var, ve hayat eğlenceli değilmi. Namaz kılarak huzurlu olun, Öbür dünyanız eğlenceli geçsin bu dünyanız geçeceğine !
Deprem korkusuyla bunları kendimi avutmak için yazdığımı düşünenler olabilir. Ama inanın öyle değil. Hepimizin başına gelebilir. Sadece deprem değil. Daha nicesi. Hiçbirşey gelmese bile Ölüm gelir…
Ölüm demişken ; Şu düşünmekten korktuğumuz şey. Hiç yarım saatinizi ayırıp düşünebiliyormusunuz ? Düşünebiliyorsanız eğer Namazınızı geçiremezsiniz. Boş işlerle karı kızla vakit geçiremezsiniz. Bi sonsuzluğu düşünün ölüm. Geri dönüşü olmayan tek yer. Namaz kılayım allahım geri gönder diyeceğiniz yer. Sana ibadet edicem Allahım geri gönder beni dünyaya diyeceğiniz yer. Allahım Affet diye yalvaracağınız yer.. Bir sonsuzluk. Vallahi de Billahide zor arkadaşlar. Bu son satırlarımı yazarken, Bir yandan düşündüm. Vallahi billahi zor. Ağlıyorum. Bırakın boş işleri yarım saat olmasa bile 5 dakikanızı verip sadece ölümü düşünün. Öbür dünyayı düşünün.
Yaşanan sadece bir deprem anı: http://www.facebook.com/video/video.php?v=132704929690&ref=mf

“Lütfen! 5 Dakikanızı Ayırıp okuyun.” için 0 yanıt

  1. Gerçekten Çok Güzel Söylemişsin Sana katılıyorum.Bunların bi tesadüf olduğunu düşünenler olabilir ama deil, herşeyin üst üste olması tesadüfmü ?

  2. Gerçekten Çok Güzel Söylemişsin Sana katılıyorum.Bunların bi tesadüf olduğunu düşünenler olabilir ama deil, herşeyin üst üste olması tesadüfmü ?

  3. bende söylediklerine katılıyorum.Güzel bir yazı olmuş.İstanbulda oturuyorum bu olaylar hemen bizim aşağımızda oldu bugün biryere gidyordum anca gördüm felaketten günler geçmesine rağmen hala çok kötü yerler var yağmur değil bu su felaketi bina ev dinlememiş kaç km gitmiş ve yanındaki ev, işyerlerine feci zarar vermiş çiçek bahçeleri diye birşey kalmamış.Yavaştan kıyamet alameti diyorum.

    Bizim burası bu olayların hemen yakınında ama biz derenin bulunduğu yerin hemen üst tarafnda oturuyoruz.Bu olayları hiç yaşamadık inşallah da yaşamayız.

  4. bende söylediklerine katılıyorum.Güzel bir yazı olmuş.İstanbulda oturuyorum bu olaylar hemen bizim aşağımızda oldu bugün biryere gidyordum anca gördüm felaketten günler geçmesine rağmen hala çok kötü yerler var yağmur değil bu su felaketi bina ev dinlememiş kaç km gitmiş ve yanındaki ev, işyerlerine feci zarar vermiş çiçek bahçeleri diye birşey kalmamış.Yavaştan kıyamet alameti diyorum.
    Bizim burası bu olayların hemen yakınında ama biz derenin bulunduğu yerin hemen üst tarafnda oturuyoruz.Bu olayları hiç yaşamadık inşallah da yaşamayız.

  5. Yaşamazsınız inş 🙂 Bu felakette yakınları ölen herkeze başsağlığı diliyorum.Bugunde bi İlimizde hortum olmuş baya bi hasar var malesef 🙁 neresi olduğunu hatırlamıyorum şuan, başka bi işle meşgul oluyodum pek dikkat edemedim ama çok kötü olmuş ya 🙁 bu olaylar bi tesadüf olamaz 🙁

  6. Yaşamazsınız inş 🙂 Bu felakette yakınları ölen herkeze başsağlığı diliyorum.Bugunde bi İlimizde hortum olmuş baya bi hasar var malesef 🙁 neresi olduğunu hatırlamıyorum şuan, başka bi işle meşgul oluyodum pek dikkat edemedim ama çok kötü olmuş ya 🙁 bu olaylar bi tesadüf olamaz 🙁

Bir cevap yazın