Makale Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

Makale Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde “Evden Makale Yazarak Para Kazanma” konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Bildiğiniz gibi internet önce hobi, sonra iş ve şimdi işe hayatımızın tamamını kaplayan bir sektör haline geldi. Bu sektörün oluşması ile beraber yeni yeni iş imkanlarıda oluşmaya başladı.

 

Makale Nasıl Yazılır?
Makale yazarak para kazanmak isteyen kullanıcılarımızın, öncelikle makalenin nasıl yazılacağı konusunda bilgili olması gerekmektedir.

Sektörünüzü doğru seçin!
Makale yazmaya başlamadan önce, kendinize bir sektör belirleyin. Bu sizin ya ilgili olduğunuz, ya bildiğiniz ya da merak ettiğiniz bir sektör olmalı. Çünkü içerik üretmeye başlayacağınız zaman, internet kaynakları yeterli olsa da özgün yazı yazmak için bildiğiniz veya merak ettiğiniz bir konu olmalı ki devamlılığı olsun.

SEO Uyumlu Makale Yazmak!
Bilmeyenler için kısaca SEO (arama motoru optimizasyonu) demektir. Yani burada dikkat etmemiz gereken bir konu da yazacağımız makalenin SEO uyumu olmalı. Başlık, içerik ve anahtar kelimelerle tam kombinasyon içermelidir. Yazınız ne kadar verimli olursa olsun, popüleritesinin artması ve Google’ın makalenizi yukarıda çıkarması için yukarıda belirttiğim kriterlere uygun makale yazmanız gerekmektedir.

Özgün Makale Yazmak!
Bu bir makalecinin en olmazsa olmazıdır! Yazacağınız makaleler mutlaka ve mutlaka özgün olmalıdır, alıntı yaparak kopyala yapıştır yaparak veya bir makaleyi değiştirerek başarıya ulaşamazsınız. Zira sizden makale almak isteyen müşterileriniz de özgün yazmanızı talep edecektir.

Özgün makale yazmanın yolu; çok okumak, çok araştırmak ve çok izlemekten geçer. Sektörünüzle ilgili vaktiniz oldukça araştırma yapmalı ve sürekli kendinizi güncellemelisiniz. Aksi takdirde hem bilginiz eskiyecektir hem de müşterileriniz makalenizden memnun olmayacaktır.

 

Makale Yazarak Kaç Para Kazanırım?
Makale yazarak para kazanmak isteyen kullanıcılarımızın sanırım en çok merak ettiği konu bu. Makale yazarak para kazanmak, sandığınız kadar kolay bir iş değil. Fiyatları da bu orantıda belirleyebilirsiniz.

100 kelime makale 1,5 TL
200 kelime makale 3 TL
500 kelime makale 5 TL gibi ücretler görebilirsiniz…

 

Fakat burada da yine sizin makalenizin kalitesi ve bulunduğunuz sektör ve makalenin dili gibi kriterler nedeni ile değişiklik gösterebilmektedir. Sağlık sektörü için yazdığınız 500 kelimelik bir makaleden 10 TL kazanmanız mümkün iken, film sitesi için yazdığınız 500 kelimelik bir makaleden kazancınız 8 TL olabilmektedir. Yine Türkçe sağlık makalesini 10 TL’ye yazıyorken İngilizce sağlık makalesini 20 TL’ye yazabilir ve satabilirsiniz.

Yazdığım Makaleyi Nasıl Satarım?
Aslında bu biraz araştırma isteyen yöntem fakat hali hazırda elimizde makale satabileceğiniz forumlar ve internet siteleri bulunuyor. Bunlarla ilgili bir başlık hazırlayacağız oradan kontrol edebilir ve makalenizi nerelerde satabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

wmaraci.com
r10.net
Gibi webmaster forumlarında makalelerinizi satabilirsiniz.

TR İş İlanları.com özel not:
Makale Yazarak Para Kazanma yöntemimiz size uygun bir iş ise ve editörlük becerinize güveniyorsanız, mutlaka kendinize düzenli çalışabileceğiniz internet siteleri bulmalısınız. Gelişi güzel forumlar ve internet siteleri ile bu sektörün düzenli kazananları ve düzenli iş hayatı olanları arasına girmeniz çok çok zor olacaktır.

Bu anlamda bu işlerde deneyimli tanıdıklarınız var ise onlardan bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Hiçbir Tanıdığım Yok Bu İşe Nasıl Başlarım?
Bu konuda da siz kullanıcılarımız için bir çözüm yolu tabii ki bulmak istedik. Eğer editörlük yapabileceğinizi düşünüyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Her türlü soru / sorun ve merak ettiğiniz konular için yorum kısmına yazarak yardım talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın