Mantıksız Dimi Bunlar?

Evet mantıksız. Ülkemizdeki bu diziler, kadın programları, Saçma haberler gerçekten mantıksız ve çok saçma. Ulan bir düşünün ya, Haberlerde izliyorum bir çocuk delirmiş. Hades gelip beni bulacak diye söylenip duruyor. Hades kim ya? Şu saçma ötesi olan selena dizisinden saçma bir karakter değilmi? Evet o. Şimdi bu çocuk delirdi diye, milyonda bir çıktı diye bu çocuğun sorunu olmuyor. Bu senin benim ülkemin sorunu. Diğer çocukları etkilemiyormu sanıyorsun? Elbetteki etkiliyor. Ülkemizde polat ismi yılda 100 kişiye konulurken şimdi yılda 10,000 e yakın insana konulmuş. Az bir sayımı bu? Hatta bakın başımdan geçen bir örnek vereyim. Bir ablam var arada konuşup muhabbet ettiğim. İsmi ayşegül, Soyismi ise Alemdar. Evlenmişti 1,5 yıl kadar oldu sanırım. Nur topu gibi ( Her ne kadar saçma bir tabir olsa da.. ) bir oğlu oldu. Oğlunun ismini polat koydu. Neymiş çok yakışıklı durmuş polat alemdar karakterinden sonra. Ne kadar saçma olsa da hadi bunları beğenerek koymuştur diyerek geçiyorum. Ya abicim, ablacım, kardeşlerim bir düşünün ya. Bu selena dizisini hepiniz bir parça olsun izlemişsinizdir. Fragmanı dahi olsa izlemişsinizdir. Bu diziden bir anlam çıkarmaya çalışın ya. Amaç nedir bu dizideki ? Çocukları derslerinden engellemek mi ? Yada çocukları sihirle büyüyle eğlendirmek? Yada çocuklara büyü, sihir diye bişey vardır demeye çalışmak? Bu dizinin amacı bu seçeneklerden biri. Eminim buna. Mantıklı düşünürseniz sizde bana hak vereceksiniz. Buyrun siz seçin hangisi olduğunu. Arasında bir tane iyi olan seçenek bulun. YOK! Hemde kocaman bir YOK! Ee, suç bunları yayınlayanlarda var tabi ama, en büyük suç ise anne babalarda abilerde ablalarda.. Her kimdeyse işte herhangi bir aile bireyi. Niye izletiyorsun kardeşim? Ödevini bitirdi izlesin istediğini sevinsin çocuk diye düşünüyorsun değilmi? Değil be kardeşim. Böyle olmamalı. Onu mutlu ettiğini sanıp ona ne kadar zarar verdiğini ah bir bilsen. Rtüğün yaptığıda ayrı birşey tabi. Kanlı bıçaklı dizilere izin ver sen, Kanın üstünü kapattığını san, kimse anlamıyor değilmi ? Diyorsan ki ben baktığımda anlamıyorum onlar hiç anlamaz, o zaman çocuk olan sensin. 4-5 yaşındaki çocuklar bile anlıyor. Sigarayı yasaklıyorsun değilmi tv de. Sigara içilen dizilerdeki sigaranın üstünü karartıyorsun. Hiçmi anlaşılmıyor? Bırakın bu saçma şeylerle uğraşmayıda işinizi adam gibi yapın. Ülkemizde o kadar değişmesi gereken şey var ki… Teşekkürler erdal demirkıran. Seviyorum seni abicim.

“Mantıksız Dimi Bunlar?” için 0 yanıt

  1. Çok doğru bir yazı olmuş çocukların beynini yıkıyorlar resmen sihirli,büyülü saçma sapan dizilerle , gençleri de vadilerle vs. ne hale getiriyorlar kasıtlı olarak bir millete bu kadar zarar vermek çok zor gerçekten.

  2. Çok doğru bir yazı olmuş çocukların beynini yıkıyorlar resmen sihirli,büyülü saçma sapan dizilerle , gençleri de vadilerle vs. ne hale getiriyorlar kasıtlı olarak bir millete bu kadar zarar vermek çok zor gerçekten.

Bir cevap yazın