Mini Mini Başıklar Altında..

S.a Arkadaşlar, mini mini başlıklar altında kendimden bişeyler anlatıcam gene.. ve başlıyorum
Kilolarımla Sevişiyorum ; eveet kilolarım, benim için büyük bi sorundu ama çok kilolu olmak değildi sorunum, herkes bundan yakınır ama benim ise tam tersine zayıftım ki hala zayıfımda biraz olsun yerine geldi bugünlerde.. yaklaşık 1 ay önce 48.34 kilo iken bugün 53.56 kilo olmuşum.. ufak bi rakam gibi de benim gibi kilo almayan biri için çok güzel.. neyse zayıflar için anlatayım biraz, ben sigarayı çok içiyordum bunun zayıflattığını düşünüyodum bırakmayı falan denedim olmadı.. mustafa abimi siteyi gezenler bilir, o bu konuda biraz uzmanımsı ona sordum ne yapsam diye diyetisyene falanmı gitsem acaba dedim gerek yok dedi benim dediklerimi yap yeter dedi bir aydır falan onlarıı yapıyorum.. sigara zayıflatmaz dedi aç karnına içme yeter dedi bende aç karnına içmeyi bıraktım.. çok düzensiz besleniyordum biraz buna dikkat ettim.. ve günlük 20 şınav yeterli.. her sabah geldiğimde tost söylerdim çay la beraber güzel gidiyodu… bunu bıraktım protein mi ne yokmuş 😀 tost yerine bal + süt + beyaz peynir tarzı protein li şeyler yiyorum.. kola bağımlısı biriydim ve hergün kola içmeden yapamazdım.. bunu bıraktım kola canım istediğinde meyveli soda yada sade soda tarzı şeyler yedim içtim.. bol bol makarna ( ketçap olmasın :S evet ketçap lı daha güzel ama ya yoğurtlu yiyin yada sade ) kısa ve öz açıklamak gerekirse
Şişmanlar ; Zayıflamak İçin :
Bol bol kola için.
Aç Karnına Sigara İçmeye Alışın.
süt + bal tarzı protein li şeylerden uzak durun
Günlük düzenli koşu yapın.
Zayıflar; Şişmanlamak İçin :
Aç Karnına Sigara İçme alışkanlığınız varsa terkedin.
Sigara zayıflatmaz bunu düşünerek kendinizi sıkmayın.
acıktığınızda sonra yerim havasından vazgeçin ve abur cubur yerine protein i olan bişeyler yiyin
kola dan kesinlikle uzak durun. çay bağımlısı iseniz biraz kendinizi kısın
günlük bol bol makarna yiyin
sabah kalktığınızda 20 şınav yatacağınızda 20 şınav çekin ( daha fazla yapabiliyorsanız daha güzel olur. bu sizi acıktırır )
bol bol su + soda için.
Dün Gece Neler oldu neler,
dün akşam eve erken gittim. anneyle gene tartışmayalım diye falan, kurtlar vadisi yoktu biraz canım sıkkındı.. neyse oturdum biraz televizyon izleyim dedim anneyle televizyon izliyorduk bide baktım telefon geldi ve hande arıyor.. neyse konuştuk biraz sohbet ettik ev tutcaktık onlarla başımızda erkek olsun diyorlardı bende zaten evden sıkıldım bunlara eşlik etcektim kalcaktık beraber.. tabi konuşmadan anne bu durumu anladı öncede biraz fısıldamıştım.. telefonu kapattım kim o fahişe dedi 😀 tövbe tövbee erkekle kalcak diye fahişe yaptı kızı.. neyse burdan tartışma bi başladı baya uzadı. o anlatıyo şöyle böyle bi erkekle bi kız nasıl aynı evde kalır aynı banyo kullanılcak müslüman değilmisin sen falan fistan.. yav diyorum ki başımdan geçenleri bilyiosun çumradaki ben ona bişey yapmadıysam buna niye yapıyım o diyo aynı evde kalınca yaparsın sende insansın falan filan.. tartışma uzadıda uzadı baktım kadın ağlıcak 😀 geçtim odama biiraz kafa dinledim baktım sigaram bitmiş sigara almaya çıktım sanırım saat 00:30 sularındaydı.. neyse gittim marketin önüne bi baktım ambulans durmuş arabadan inmişler biriyle kavga ediyorlar olayın ne olduğunu tam çözemedim ama genede araya girdim hemen kavga bulurumda beklermiyim :$ ayırdım adamları falan bu arada da marketten çıkan birisi kavga eden benim diye düşünüp beni tutmaya kalktı 😀 neyse polis falan çağıran olmuş ben gelmeden önce, polisler teşrif etti ben gittim ordan.. eve geldim tekrar..
Banyo’da Spor ;
dediğim gibi eve geldim işte.. duş alıyım dedim banyoya girdim sıcak su altında spor nasıl olur diye düşündüm ve 53 kilo olduğum aklımda ya vücudum biraz düzelmeye başladı ya gaza geldim ben baya 😀 banyoda spor yapmaya karar verdim bulduğum yeri yumrukluyorum falan halimi bi görceksiniz deli gibi 😀 gülme krizine girdim bide gece gece.. neyse spor güzel gidiyordu ama benim ağzıma su kaçıp ben heyecan yapıp düşüne kadar tabi 😀 banyoda bir düştüm bacağım yamuldu gibi bişi oldu :S birde kolumda biraz şişlik var süperdi yani 😀 tavsiye ederim hepinize veya hayattan sıkılanlara diyim.. ölme tehlikesi atlatabiliyosunuz..
Bir Tartışma Ne Zaman Biter / Bitmez ? ;
dün eve geldim anneyle tartıştık falan diye anlattım ya hani, annemle hep aynı şeyleri tartışıyoruz biz. hergün her görüştüğümüzde aynı konu. yada çok benzerleri. neyse o sırada ayşeyle de mesajlaşıyordum ayşe aklıma geldi neden tartışmamız hiç bitmiyor ? ne zaman biter ? anneylede hep aynı konuyu tartışıyoruz ? yeter artık bitsin. niye bitmiyo acaba ? gibi sorular geldi aklıma.. tartışmaları gözden geçirdim annem olsun ayşe olsun arkadaşlar arasındaki tartışma olsun bitmeyen tartışmaların hepsi ama hepsi iki tarafında haklı olduğu tartışmalar. yani bir tartışma ne zaman son bulmaz derseniz, iki tarafta haklıysa son bulmaz ! ne zaman son bulur bu durumda napıcaz dersenizde alttan almaya bakın karşınızdaki kadın ise : ) onlar bizden daha inatçı emin olun.
Yazıdan Çıkarılacaklar ;

  • Banyo’da Spor yapmamaya çalışın 🙂
  • Zayıflamak / Şişmanlamak için diyetisyene gerek yok söylediklerimi yapın yeter size.
  • Bir Tartışma bitmiyorsa bu tartışma da iki tarafta haklı demektir. Alttan Almaya bakın ( Hele hele kadınsa)

Bir cevap yazın