Misafir gittikten sonra dayak yiyorduk…

Bugün sabah gene yatağımda laptopumla beraber uyanmıştım… Hep onunla uyuyorum, kalkınca hemen işlerime başlayayım diye… Sabah kalktım siteye bişeyler yazmak istedi canım ama her zamanki gibi gündemden yada kişisel bişeyler değil.. Bu sefer eskilerden bahsedecektim. Zamanımın kısıtlı olması sebebiyle yapamadım tabi.. Biraz önce feysbuk da bi grup farkettim. Grubun ismi ” Misafir Gittikten Sonra Dayak Yiyen Çocuklar ” 🙂 Hoşuma gitti. Pek bi üyesi falan yok ama, Yöneticiler bizden.. Her b*kun altından çıkan mehmet işte… Biraz düşünürseniz, gözleriniz dolacaktır benim gibi… Yediğiniz dayaklardan başlıcaksınız düşünmeye, önce bi gülümseme.. sonrada gözleriniz… Güzeldi ya herşey. Canını sıkabileceğin bir konu yoktu bi kere. Ağlardık öylesine. Ağladığımızda herşey bizim olurdu. Şimdi ağlasan da, sızlasan da… Neyse ya.. Getirmiycem aklıma.. Grup hakkında bilgi bari vereyim bomboş bir konu olmasın…

Misafirin vermiş olduğu dayak yememe güvencesi ile ortalığı yıkıp dağıtan, türlü şebekliklerle anneyi, babayı ecel terlerine boğan çocuklardık biz.
Hiçbir şey olmamış gibi, misafirin problem çocuklarıyla annenin karşısına dikilir, anne bak mutfağın ebesini ***tik bakışı atardık. Karşılık olarak “hele bi gitsinler de” ile eşdeğer olan “annenin eve gidince sen görürsün bakışı “nı da pek taktığımız söylenemezdi.
Eğer şanslıysak misafirler gecenin geç saatine kadar kalır, biz de mışıl mışıl uyurduk. Misafirler “eh artık kalkalım” derse vay halimize. Bütün gece hoplayıp zıplayan eleman misafirler uğurlanırken bi bakmışsın dut yemiş bülbül, adeta kanatsız bir melek olmuş. Bilir ki anne o kapıyı kapattığı anda, kulaklarından çıkan duman ve gözlerinde çıkan şimşekler eşliğinde sekiz numaralı bakışıyla dönecektir.
Saatin 12’yi vurması, bütün misafirlerin ayrılmasıyla balkabağına dönmüştür çocuk. O bir dayak arsızı, o sessiz bir pişmanlık anıtıdır artık. ”
Grup Linki: http://www.facebook.com/group.php?gid=134281801820&ref=mf#/group.php?gid=134281801820&ref=mf
Demişler.. Okumadım bile henüz… Canım sıkıldı az…

Bir cevap yazın