Ne isterler amaç nedir?

Neden? neden müslümanlara zarar verme çabası? amaç nedir? zarar veremezsiniz elhamdülillah da, verdiğinizi farzedelim. elinize geçecek olan nedir? bizim dinimize göre beddua, sizin olmayan dininize göre küfür yemek. hoş olur mu? olmaz. aptal insanlar, ahmak insanlar. kızıyorum size ve küfrediyorum anlayacağınız biçimde.
ABD’de yaşayan bir grup radikal Kıpti’nin çektiği film Mısır’da tepkiyle karşılandı. Mısır Müftüsü Ali Cuma, Hz. Muhammed’e hakaret içeren filmin ifade özgürlüğü kapsamında olmadığını söyledi.
Cuma yaptığı yazılı açıklamada, ”Müslümanların Peygamberi Muhammed” isimli filmin milyonlarca Müslüman’ın inancıyla oynadığını belirterek, bunun İslam’a açık bir saldırı anlamına geldiğini kaydetti.
Düşünce ve ifade özgürlüğünü bahane ederek mukaddesata saldırılmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Cuma, entelektüelleri ve insan hakları örgütlerini dünya üzerindeki bütün dinlere karşı yapılan saldırılara tepki göstermeye çağırdı.
Öte yandan, Mısır Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, bazı radikal Kıptiler tarafından hazırlanan ve Hz. Peygamber’e hakaret ögeleri içeren sinema filminin Mısırlı Müslümanları hiçbir şekilde temsil etmediği dile getirildi.
Filmde İslamiyet şiddet yanlısı bir din olarak gösterilirken, bu eğilimin doğrudan Hz. Muhammed’in öğretilerinden kaynaklandığı iddia ediliyor.
Kaynak:

Bir cevap yazın