Pokemon Go oynayan genç adam vurularak öldürüldü!

ABD’de gerçekleşen silahlı saldırıda Pokemon Go oynayan 20 yaşındaki Calvin Riley isimli genç, Ghirardelli Meydanı’nda kimliği belirsiz bir kişi tarafından vurularak hayatını kaybetti.
San Fransisco’nun turistik liman bölgesinde Pokemon yakalamaya çalışırken vurulduğunu ABD’li yetkililer bildirdi. Pazartesi akşamı meydana gelen olayla ilgili açıklama yapan Riley’in aile dostu John Kirby, yerel TV kanalı KGO-TV’ye verdiği demeçte Riley ve arkadaşının Pokemon Go oynadığını belirtti.
“Bildiğim kadarıyla katiliyle karşı karşıya gelmedi. Olayın öncesinde veya sonrasında katil hiçbir şey söylemedi.Bu çok mantıksız, bir anda karşısına çıkıp onu vurdu ve kaçıp olay yerinde uzaklaştı” diyen Kirby, parkta Pokemon yakalamaya çalışırken kendilerini izleyen birilerini fark ettiklerinin de altını çizdi. Parkın üzerindeki bir tepede kendilerine bakan insanlar olduğunu fark eden gençler bu durumdan haklı olarak pek de şüphelenmemişler.
İşin ilginç tarafı, ABD Ulusal Park Polisi biriminden Çavuş Robert Jansing’e göre hırsızlar Riley’in eşyalarını hiç ellememişler. Hırsızlık şüphesi de olmadığına göre Riley’in neden vurulduğu çözülmeyi bekleyen bir sır olarak karşımızda duruyor. Polis sözcüsü Lynn Cullivan da yaptığı açıklamada dedektiflerin bu olayın arkaplanını aydınlatacağına inandığını belirtti.
Riley’in Pokemon Go oynarken ölmesi, akıllara şu soruyu getirdi: Acaba Riley nadir bulunan bir Pokemon’u yakalamak üzereyken veya önemli bir GYM’i ele geçirmeye çalışırken mi öldürüldü? Bilemiyoruz. Ancak umarız ki bu sır dolu olay aydınlatılır ve Riley’in katilleri adalete teslim edilir.

Bir cevap yazın