Postcrossing: Dünya’nın Her Yerinden Kartpostal Alın!

Dünya’nın herhangi bir köşesine, hiç tanımadığınız birisine bir kartpostal göndermek ve karşılığında Dünya’nın başka bir köşesinden, hiç tanımadığınız birisinden bir kartpostal almak ister miydiniz? Cevabınız evet ise, size bunu yapmanıza olanak sağlayan harika bir projeden, Postcrossing‘den bahsetmek istiyorum.

Hayatına biraz renk katmak isteyen, kartpostallardan hoşlanan, Dünya’nın farklı köşelerinden farklı insanları tanımak isteyen ya da yalnızca Postcrrossing fikrini seven binlerce kişiden oluşan site, Dünya’nın bir köşesine kartpostal göndermenizi ve karşılığında sizin de bir kartpostal almanızı sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey ise siteye üye olup bir adres isteyerek oraya içinizden gelen bir kartpostal göndermek. Size verilen adrese kartpostalınızı gönderdikten sonra, siz de merakla bir kartpostal beklemeye başlıyorsunuz.
Posta kutunuza bir kartpostal aldığınızı düşünün,  size ne kadar mutlu ederdi değil mi? Dünya’nın bir ucundaki hiç tanımadığım bir insanı mutlu edebileceğim düşüncesi de işte beni o kadar mutlu ediyor ve bu yüzden, bu yazının ardından ben de Postcrossing ailesine katılıyorum. İlk adreslerimi aldım, güzel birer kartpostal seçip göndermek kaldı geriye 🙂
Son olarak şunları da not düşeyim: 2004 yılında Paulo Magalhaes tarafından kurulan Postcrossing’in şu anda 207 farklı ülkeden 336 bin kullanıcısı bulunuyor. Bu yazıyı yazdığım ana kadar Postcrossing ile gönderilen kartpostal sayısı ise tam 13,676,292!
13,676,292 x mutluluk! 🙂

Bir cevap yazın