Rütbelere Göre Subay Maaşları

Subaylar ne kadar maaş alıyor? 2017 yılında subay maaşları ne kadar oldu? Orgeneral Maaşı Ne Kadar? Albay Maaşı Ne Kadar? Teğmen Maaşı Ne Kadar? Astsubay Çavuş Maaşı Ne Kadar?

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan kuvvet komutanlıklarında istihdam etmekte olan subaylar ne kadar maaş alıyor? 2017 yılında subay maaşları ne kadar oldu? Rütbelere göre subay maaşları belli mi?

Subay Maaşları
Subayların maaşları kıdem ve rütbelerine göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak Üniversiteyi bitirip uzun dönem asteğmenlik için müracaat eden ve 1 yıl boyunca asteğmen olarak görev yapan personeller 3.800 Lira maaş alabilmektedir. Teğmen rütbesinden sonra ise 4 bin lira üzeri maaş alınabiliyor. Daha üst rütbeler üsteğmen 4.300, yüzbaşı 4.500, binbaşı 4.700, yarbay 5.600, albay 6.400 lira şeklinde devam etmektedir.

Yukarıda subayların maaşları rütbelerine göre verilmiştir. Bu maaşlar ortalamadır ve personelin aldığı net maaş değişiklik gösterebilir. Bunlar subayların yalın maaşıdır ve aile durumu, çocuk parası, görev yeri gibi etkenlerle dahada artabilmektedir.

Kara Kuvvetleri, komando birliklerinde görev yapan subaylar komando tazminatı alır. Peki komando tazminatları ne kadardır? Bu tazminat yaklaşık 400-500 Türk Lirasıdır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan bütün subayların mecburi üyeliği bulunan Oyak’a maaş kesintisi mevcuttur.

Bir cevap yazın