Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saç Rengi Nasıl Seçilir?
Saç dış görünüş açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle bayanlar için saçın şekli ve rengi oldukça önemlidir. Bu rengin belirlenmesi konusunda doğru tercihte bulunmak için birçok unsuru göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Peki, saç rengi nasıl seçilir?
Saç renginin belirlenmesinde ki ilk etki kişinin cilt rengidir. Cilt rengi soluk olan insanların sarı, açık kumral vs. gibi açık renkleri tercih etmemeleri gerekmektedir. Soluk cilt tonuna açık tonda saç rengi tercih edilmesi halinde kişi hastalıklı, soluk benizli ve yaşından daha büyük bir görüntüye sahip olacaktır. Bu istenen bir durum değildir. Bu tarz kişilerin koyu kahve, kestane, kızıl tonlarından birini tercih ederek cilt tonunu hareketlendirmesi gerekmektedir.

Saç Rengi Nasıl Seçilir
Saç Rengi Nasıl Seçilir

Saç rengine karar verirken bir önceki saç tonu da dikkate alınmalıdır. Bir önceki saç tonu veya yakın tonlar tercih edilmelidir. Aksi halde saçın dipleri ve uçları farklı tonlarda olacağından ulaşılan sonuç sevindirici olmayacaktır. Ya da saçın rengini farklı kimyasallarla açarak daha sonra boya işlemi yapılacaktır. Bu da saçı yıpratan bir işlem olduğundan mecbur kalınmadığı sürece tercih edilmemelidir. Bir önceki uygulamada kullanılan renk tonu siyah, kızıl veya kına olması halinde farklı bir renge geçilmek istenildiğinde saç açma işlemi denilen kimyasal işlem kaçınılmaz olacağından bu renkler kullanılmadan çok iyi düşünülmesi gerekmektedir. Kişiler daha önce ki deneyimlerinden hareketle kendilerini en güzel hissettikleri rengi tercih etmelidirler.

Bir cevap yazın