Selülite Evde Çözüm

Selülite Evde Çözüm
Kadınların yıllardır çözmekte zorlandığı en büyük problemlerden biri olan selülite evde çözüm arayan bayanlar için denenmiş olan yöntemleri bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz. Selülit genetik bir şekil bozukluğu olmakla birlikte, tedavi edilebilen bir dolaşım bozukluğudur. Liposakşın yöntemi ile selülitlerden kesin olarak kurtulabilirsiniz. Ancak dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam tekrardan selülit oluşmasına sebep olur. Selülitlerden evde yapacağınız bitkisel yağ karışımları ve pilates ile kurtulmanız da mümkündür.
Günde 20 dakikanızı ayırarak selülitleriniz den kurtulabilirsiniz. Bunun için biberiye, kekik, badem ve susam yağlarını karıştırarak hazırlayacağınız selülit yağını selülit olan bölgeye sürerek streç filmle sardıktan sonra selülit giderici pilates hareketleri yaparak 1 ay sonra selülitleriniz de yaşanacak olan gelişmeyi fark edeceksiniz. Bunu net bir şekilde anlayabilmek için selülit olan bölgenizin fotoğraflarını çekerek uygulama öncesi ve 1 ay sonrası farkı görebilirsiniz. Selülitleri azaltan başka bir yöntem ise, zeytinyağı sürülen bacakları at kılı fırça ile her gün düzenli olarak ovuşturmaktır.
Her gün yağladığınız bölgeyi at kılı fırçasıyla dairesel şekillerde ovarsanız kan dolaşımınız hızlanacak ve selülitlerinizin yarattığı portakal kabuğu görünümü azalacaktır. Bir başka etkili yöntem ise acı kırmızıbiber ve deniz tuzunu suda kaynatarak çatalla ezerek krem kıvamına getirip, selülitli bölgeye sürdükten sonra bir süre beklemelisiniz. Selülitli bölgede kızarıklık ve yanma olacağını da bilmeniz gerekir. Bol bol su içerek yeni selülitlerin oluşumunu da önleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın