Şubat Dizisi övgüyü hakediyor

Şubat dizisi başlamadan önce fragmanı o kadar etkileyiciydi ki, çok hoşuma gitti. ilk bölümüz izledim, mükemmel! ikinci bölüm, mükemmel. Eminim ki oyuncu kadrosundan üç dört tane dizi yapılabilirdi. farklı bir koreografi, farklı oyuncular, farklı tipler, herşey farklı. senaryo ise tamamen farklı! ilk bölümden izlemeyenler için anlaşılmaz gelebilir, ama izleyin derim. Hem senarist, hem yönetmen, hem oyuncular, hem trt1, makyaj ekibi, kameraman herşey mükemmel. övgüyü fazlasıyla hakediyorlar. Cuma günümü doldurdu dizi 🙂 Bu dizi kaçmaz diyorum. kucaklayın, sevin, okşayın bu diziyi.. Elinize sağlık. Tebrikler çok çok.
 
KARAKTERLERİMİZ: (Bu bölüm, düşük oradanda ispiyon içermektedir.)
Şubat
ŞUBAT: Suskunlar‘daki performansı ile adından söz ettiren Alican Yücesoy‘un canlandırdığı baş karakterimiz. Daha minicikten yetimhaneye düşen ve bu  yetimhanede gelişen olaylar sonucunda artık bu yetimhanenin bile korumasından yararlanamayarak sokaklarda büyümek zorunda kalan sıradışı kişilik. Saf görüntüsünün altında muhteşem bir hafızaya sahip olan, “Vay be! Okusaymış ne büyük adam olurmuş” diyebileceğimiz tip.
 
Yağmur
YAĞMUR: Muhteşem Yüzyıl‘ın ardından, televizyondaki ilk iş tercihini Şubat‘tan yana kullanan Melisa Sözen tarafından canlandırılan baş kadın karakterimiz. Zengin, oldukça modern bir ailenin, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan asi kızı. Mesleği spikerlik; bir kanalın ana haber bülteninde yol ve trafik durumunu bildiriyor. Ama, kariyer açısından hırslı olan kızımıza bu yetmiyor. Yani, yeni haberler ve maceralar peşine düşmesi pek yakın. Ayrıca, ana karakterimiz Şubat’ın hayatında önemli bir yer işgal etmekte.
 
AZİZ BEY
AZİZ BEY: Karaktere Musa Uzunlar hayat vermekte. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinin ardından, bir sokak adamını canlandıracak olan oyuncu, medyada “Fatmagül’ün ahı tuttu sokaklara düştü.” yorumlarıyla karşılandı. Karakterimizi, Şubat’ın manevi babası diye adlandırabiliriz. Dizinin gizem unsurunu oluşturmakta olan karakter, kendisini, “Bu arada ben Aziz, soyadım yok. Gitmem gereken yerlerden, çoktan gittim. Nereden geldiğimi unutacak kadar uzun zaman oldu. Harabelerden, enkazlardan, çöplüklerden eşyalar toplardım. Aslında bir an önce vaktimi doldurup, eve dönmekti muradım. Allah kadar yalnızdım. Ta ki onun varlığını fark edinceye kadar…” sözleriyle tanıtıyor.
 
Sokak Sanatçısı
SOKAK SANATÇISI: Malumunuz dizimiz,  sokağı her şeyi ile anlatmaya çalışmakta. Bu karakterimiz de sokağın başka bir gerçeği olan sokak performansçılarından. Alev topları ile sokakta gösteriler yapıp, dans eden karakterimiz, bu işten belli bir gelir de elde etmekte. Henüz diğer karakterlerden hiç biri ile tanışmamış olan bu karakterimiz bakalım hikayede nasıl yer alacak?Karaktere Damla Sönmez hayat veriyor.
Saltuk
SALTUK: Tansu Biçer‘ce canlandırılan karakter, Şubat’ın en yakın arkadaşı, en büyük desteği, kader ve dert ortağı. Şubat ile aynı yerde yaşayıp, aynı işi yapan karakterimiz, çoğu zaman Şubat’ın yol göstericisi görevini de üstlenmekte. Ayrıca sokak sanatçısı olarak performanslar sergileyen Damla Sönmez’in canlardırdığı karakterle yolları nasıl kesişecek merak konusu…
 
Deli
DELİ: Dizide sokaklarda hayatını idame ettirmek zorunda olan çocuk ve gençlerimizin (Deli’nin deyimiyle ”EKİBİN”) ağabeyi.  Grubu, dilediği şekilde çekip çeviren, yöneten karakter, ilk bölüm itibarıyla pek de tekin bir imaj çizmemekte. Grup içinde de saygı duyulmayıp, daha çok korku salan karakterimizin Aziz Bey ile arasında henüz bilmediğimiz geçmişten gelen bir gerginlik de var. Karakteri Sermet Yeşil canlandırmakta.
 
Yusuf
 
YUSUF: Deli’nin ağabeyi olduğu ve “EKİP” diye adlandırdığı grubun tek kadın üyesi. O kadar erkekle aynı çatı altında yaşamanın getirdiği erkeksilikle, uzaktan küçük bir erkek çocuk izlenimi uyandıran karakterimiz, Ekip’ten Şubat’la iyi anlaşan tek üye olması hasebiyle “sürüden ayrılan yalnız kurt” imajı çizmekte. Karaktere Türkü Turan hayat vermekte.
 
Duble
DUBLE: Deli’den sonra ekibin başındaki ikinci adam. Aslında Deli’ye nazaran daha makul bir adam gibi dursa da Yusuf’la aralarındaki gerilim onu her an çileden çıkarabilecek gibi duruyor. Karaktere Nadir Sarıbacak hayat vermekte. Şubat’ı -ekibin diğer üyeleri gibi- o da sevmese de onunla Şubat arasındaki mesele daha derin.
BAŞKOMİSER ARİF
 
BAŞKOMİSER ARİF: Deneyimli, hırslı, işinin ehli bir polis memuru. Gerçekleşecek şaşırtıcı bir olayla yolu Şubat ve Yağmur karakterleri ile kesişecek karakterimizin özel hayatı konusunda ilk bölüm kadarıyla bir malumatımız yok. Karakteri Serkan Ercan canlandırıyor.

Bir cevap yazın