Tezkereye Evet denildi.


Tezkere nedir bilmeyenler var iken saçma sapan yorumlaşmaların olmasına çok kızgınım şu an.
Tezkere çıkaracak meclis, savaş kararı değil. Zaten olası bir savaş için meclis kararı gerekmiyor. Cumhurbaşkanı’nın emri ile de savaş başlatılabilirdi ki böyle birşey söz konusu dahi olamaz. Sadece askerin elini rahatlatmak amacı ile düzenlenen bir tezkereden bahsediyoruz.
Kendi vatanını, milletini ve hükümetini maşa olarak gören kişilere de acıyorum. Çok büyük bir yanlışın, yanılgının içerisindesiniz. Hiç kimse kimsenin maşası değil. Filistin, suriye, libya bile maşa haline gelmemişken kalıpda bu saydığım devletlerden kat be kat güçlü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin maşa olduğunu, savaşa birileri tarafından sokulacağını düşünüyorsanız yazıklar olsun.
Şu anda Suriye oprasyonunu Türkiye’ye yaptırmaya çalışan bir takım ülkeler ve gruplar mevcut. Bunda hep fikiriz. Lakin ne uçağımız düşürüldüğünde, ne de akçakale’de yaşananlarda fevri davranmadık. Angajman kuralları içerisinde yanıt verdik. Meşrumüdafa olarak uluslararası hukukda da bunun yeri var. Biz T.C olarak uluslararası hukuka aykırı hiç bir davranışda bulunmadık, bulunmayacağımıza da inanıyorum.
Böylesine milli bir meselede bile Türkiye devletine destek olmak yerine köstek olmaya çalışan ve yersiz mulafete soyunan kişileri kınıyorum. Henüz tezkere içeriğini bilmeden HAYIR diye haykıran muhalefetimiz olduğu için kendimize acıyorum. Bu mesele bir dış meseledir. Bu mesele bir uluslararası meseledir. Bu mesele MİLLİ ve EGEMENLİK meseledir. İç siyaseti bu konu üzerinden yürütmeye çalışmak tam bir acizliktir.
Hep beraber haraket etmemiz bizi dış dünyaya ve dış güçlere karşı daha güçlü gösterir. MHP’i almış olduğu karardan ötürü tebrik ediyorum. Doğru kararı verdi. İnşallah diğer partilerde doğru yolu vakit geç olmadan bulurlar.
Şunu asla unutmayın. Biz istemedikçe bizi hiç kimse savaşa sokamaz. Sağduyumuzu, birlik beraberliğimizi yitirmediğimiz sürece. Burada da iş halka düşmektedir. Halk olarak moralimiz siyasileri ve hükümet temsilcilerini doğrudan etkilemektedir.
Bu zor süreçte Allah hükümetimize kolaylık versin. Halkımıza sabır, sükunet ve sağduyu ile birlikte bir kesmede akıl fikir versin.
Bu üzücü saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’dan rahmet diliyorum. Yakınlarınada baş sağlığı.
Saygılar,
 
Şöyle Araştıralım Google dan ; Google ara

Bir cevap yazın