The Month in WordPress – July 2022 – WordPress News


Temmuz 2022, WordPress 6.1 sürümü için güncellenmiş bir zaman çizelgesinden WordPress.org’daki tasarım güncellemelerine kadar WordPress projesi için birçok heyecan verici duyuru ve teklif getirdi. Topluluktan en son haberler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


WordPress 6.1 geliştirme döngüsü şimdi yayınlandı

Takvimlerinizi işaretleyin! bu WordPress 6.1 geliştirme döngüsü yayın ekibiyle birlikte yayınlandı. bu beklenen çıkış tarihi güncellendi 1 Kasım 2022önerilen ilk programda alınan geri bildirimleri dahil etmek.

Bu arada, WordPress’i 6.0.1 sürümüne yükseltebilirsiniz. Bu bakım sürümü Indirilebilir 12 Temmuz 2022’de ve Mayıs 2022’de WordPress 6.0’dan bu yana çeşitli güncellemeler içeriyor.

WordPress Ana Sayfası ve İndirme sayfası için yeni bir görünüm

yenilenmesinin ardından WordPress.org/Haberler ve Gutenberg sayfasıWordPress’in geleceğini yansıtan yeni ve modern bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için WordPress.org’a daha fazla tasarım güncellemesi geliyor.

WordPress.org ana sayfa ve indirme sayfaları, yenilenmiş bir görünüm ve his elde edecek sonraki parçalar olacaktır. yeniden tasarım projesi kovulmuş 8 Temmuz 2022 ve Geliştirme işi zaten devam ediyor.

Gutenberg 13.6, 13.7 ve 13.8 sürümleri burada

Geçen ayki The Month in WordPress baskısından bu yana Gutenberg’in üç yeni sürümü yayınlandı:

  • Gutenberg 13.6 6 Temmuz 2022’de gönderildi. 26 hata düzeltmesi ve erişilebilirlik geliştirmesi içeriyor. Bu sürüm ayrıca theme.json’u genişletmek ve bloklar arasında uyumlu bir tasarım oluşturmanıza olanak sağlamak için önceki çalışmaları temel alır.
  • Gutenberg 13.7 güncellenmiş bir mod tasarımı, iç bloklara blok kilitleme uygulama yeteneği ve yeni şablon türleri, birkaç önemli noktayı belirtmek için. 20 Temmuz 2022’de yayınlandı.
  • En son Gutenberg sürümü, sürüm 13.83 Ağustos 2022’de yayına girdi. Diğer geliştirmelerin yanı sıra, ekran boyutundaki değişikliklere ölçeklenebilen ve uyum sağlayabilen metin boyutunu tanımlamanıza olanak tanıyan yeni bir özellik olan akıcı tipografi desteği ile birlikte geliyor.

Ekip güncellemeleri: WordPress mobil uygulama değişiklikleri, desen önizlemeleri, Gelecek için Beş iyileştirme

Geri bildirim ve test talepleri

WordCamp güncellemeleri


The Month in WordPress’in bir sonraki sayısına dahil etmemiz gereken bir hikayeniz mi var? doldurarak bize bildirin bu form.

Aşağıdaki kişiler WordPress’teki Ay’ın bu sayısına katkıda bulunmuştur: @chaion07, @laurlittle, @tatlım, @seredmedya, @dansoschin, @rmartinezduque.Source link

Bir cevap yazın