Türkiye – Suriye

 
Kaç kaç biter maç? kaç çocuk ölür? kaç insan ölür? kaç kişi ağlar? kaç kişi küfür eder? kaç kişi dua eder? kaç kişi isyan eder? kaç kişi susar? kaç kişi sevinir? kaçınızın amına koyyim. küfür ediyorum çünki ; maalesef  ‘adam gibi’ bir millet olamadık, olamıyoruz. Olamadık derken, olduk zamanında. Dedelerimiz diye tabir ettiğimiz o Can’lar. yarısı olamadık lan. sadece övündük onlarla, dedelerimiz dedik, Osmanlı dedik, Türk’üz diye hava attık. Hassiktiroviç ya. neyini yakaladınız lan? onlar kadar müslüman olabildiniz mi? ya onlar kadar iradeli? ya onlar kadar kararlı? ya onlar kadar birlik? bir bok olamadık lan. anca konuştuk, çok konuştuk, hep konuştuk, boş konuştuk. bak size küfür ederim! :@ tamam şimdi sakinim amk. ha yazıyı genelleyecek olursak, bir bok anlatmıyorum bu yazıda. bir bok da anlatmayacağım. bir bok ta anlatamam zaten, kapasitem yok. o yüzden şimdi ctrl+w yapabilirsin. Neyse, ben niye kızgınım bu kadar. Ülkemiz ne halde biliyor musunuz? Chp yüzünden, Akp yüzünden, Mhp yüzünden değil de, milletimizin saçmalığından dolayı berbat haldeyiz. Seve seve şehit veririz başlıklı yazısını paylaşan arkadaşım ilk şehit verdiğimizde hükümetin anasına bacısına söver oldu. beynine sokmaca? Suriye ateş eder hükümet yüzünden olur. Sussa sustu olur, konuşsa konuştu olur, vursa vurdu. Öyle bir kopmuşuz ki birbirimizden, öyle bir koparmışlar ki, atamadık at gözlüklerimizi. Bırakamadık ön yargıyı. Beyni olup da kullanmaya üşenen tek milletiz sanırım. Şimdi ağır küfür edicem susmazsam. Hiç bir fikriniz yokken, sadece hakaret ederek, sadece birilerini kötüleyerek anca o boş yere oluşmuş olan sinirini dindirebilirsin genç. Bir de yaptıkları işi yaparken insanları o işten soğutursun. Hükümeti kötü biliyorsan, ülkeyi soyar diyorsan, ülkeyi soyabilmek için bizim gözümüzü boyar daha fazla başta kalabilmek için. Beğenmediğin şeyler yapıyorsa bilki gözünü boyama çabası, ülkeyi soyma çabası yoktur. Olması gerekeni yapıyordur ha? Nereden nereye gelmiş olan bir hükümet senden inan daha akıllıdır. mantık kullan biraz. ben gidiyom.
 

Tezkere çıkaracak meclis, savaş kararı değil. Zaten olası bir savaş için meclis kararı gerekmiyor. Cumhurbaşkanı’nın emri ile de savaş başlatılabilirdi ki böyle birşey söz konusu dahi olamaz. Sadece askerin elini rahatlatmak amacı ile düzenlenen bir tezkereden bahsediyoruz.
Kendi vatanını, milletini ve hükümetini maşa olarak gören kişilere de acıyorum. Çok büyük bir yanlışın, yanılgının içerisindesiniz. Hiç kimse kimsenin maşası değil. Filistin, suriye, libya bile maşa haline gelmemişken kalıpda bu saydığım devletlerden kat be kat güçlü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin maşa olduğunu, savaşa birileri tarafından sokulacağını düşünüyorsanız yazıklar olsun.
Şu anda Suriye oprasyonunu Türkiye’ye yaptırmaya çalışan bir takım ülkeler ve gruplar mevcut. Bunda hep fikiriz. Lakin ne uçağımız düşürüldüğünde, ne de akçakale’de yaşananlarda fevri davranmadık. Angajman kuralları içerisinde yanıt verdik. Meşrumüdafa olarak uluslararası hukukda da bunun yeri var. Biz T.C olarak uluslararası hukuka aykırı hiç bir davranışda bulunmadık, bulunmayacağımıza da inanıyorum.
Böylesine milli bir meselede bile Türkiye devletine destek olmak yerine köstek olmaya çalışan ve yersiz mulafete soyunan kişileri kınıyorum. Henüz tezkere içeriğini bilmeden HAYIR diye haykıran muhalefetimiz olduğu için kendimize acıyorum. Bu mesele bir dış meseledir. Bu mesele bir uluslararası meseledir. Bu mesele MİLLİ ve EGEMENLİK meseledir. İç siyaseti bu konu üzerinden yürütmeye çalışmak tam bir acizliktir.
Hep beraber haraket etmemiz bizi dış dünyaya ve dış güçlere karşı daha güçlü gösterir. MHP’i almış olduğu karardan ötürü tebrik ediyorum. Doğru kararı verdi. İnşallah diğer partilerde doğru yolu vakit geç olmadan bulurlar.
Şunu asla unutmayın. Biz istemedikçe bizi hiç kimse savaşa sokamaz. Sağduyumuzu, birlik beraberliğimizi yitirmediğimiz sürece. Burada da iş halka düşmektedir. Halk olarak moralimiz siyasileri ve hükümet temsilcilerini doğrudan etkilemektedir.
Bu zor süreçte Allah hükümetimize kolaylık versin. Halkımıza sabır, sükunet ve sağduyu ile birlikte bir kesmede akıl fikir versin.
Bu üzücü saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’dan rahmet diliyorum. Yakınlarınada baş sağlığı.
Saygılar,

Bir cevap yazın