Ücretsiz Bilgisayar Sertifikası

R10 da gezerken chip in ücretsiz sertifika verdiğini duydum. kursa bende katıldım, oldukça basit, güzel anlatılmış.. şuan %50 civarındayım.. vakti olanların ücretsiz katılıp sertifikayı almalarını tavsiye ederim.. konuyu alıntı olarak hemen paylaşayım buyrun,
Herkes için bulunmaz bir fırsat,
Casper ve chip.com.tr işbirliği ile yürütülen CCCU (Chip Certified Computer User) sertifika alımlarına sizde katılın.
Kayıt Ücretlimi ?
Bilgisayar Kursu’na kayıt tamamen ücretsizdir. Yapılması gereken tek şey, yine ücretsiz CHIP Online üyesi olup, Bilgisayar Kursu’na dahil her sayfayı en az bir kez okumak.
Sertifika neyi belgeler ?
CHIP Online Certified Computer User (CCCU) sertifikası, sizin PC’ler ve uygulamaları konusunda yeterliliğiniz güvencesidir ve Uzaktan Eğitim sertifikasıdır. CCCU sertifikasını eğitim sertifikası isteyen hemen her alanda (işe girmek vb.) Bilgisayar Yeterliliği sertifikası olarak kullanabilirsiniz. Sertifikalar sadece size özgüdür ve seri numarası ile verdiğiniz kurum geçerliliğini teyidedebilir.
Sertifika alabilmek için ne yapılmalı ?
Öncelikle kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra Bilgisayar Kursu bölümümüze girdiğinizde, sekmeli menüden, bölümlere girebilirsiniz. Her bölümde karşınıza çıkacak konu listesinden kolaylıkla hangi konuları tümüyle okuduğunuzu veya hangilerini okumadığınızı izleyebilirsiniz.
Kurs dahilindeki tüm konuları okuduğunuz takdirde final sınavına katılabilirsiniz. Konulardan birden fazla sayfadan oluşabilir. O yüzden konu içindeki tüm sayfaları okumanızı öneririz.
Kayıtlı kullanıcı olarak siteye giriş yaptığınızda kurs menüsünün hemen altında Yeterlilik Durumu kutusunda, kursun ne kadarını tamamladığınızı görebilirsiniz. %100 tamamladığınızda yine bu aynı alanda sınava girebileceğinizi belirten bir ibare çıkacaktır.
—————————————————-
Giriş : Http://www.chip.com.tr/bilgisayarkursu
Tek yapmanız gereken şey chip.com.tr’e üye olup, bilgisayar kursundaki bütün dersleri okumanız buda yaklaşık olarak 1-2-3 haftanızı felan alacaktır.
Kursları bitirdikten sonra 30 soruluk bir sınava tabi olacaksınız. Sınav sonrasında başarılı olursanız belirttiğiniz email adresinize sertifikanız,
Chip Yayın Koordinatörü , Chip Genel Yayın Yönetmeni ve Teknik Koordinatör tarafından imzalanıp gönderilmektedir.
Bol şanslar.

Bir cevap yazın