Uzman Çavuş Maaşları ne kadar 2015

Uzman Çavuş En az lise veya dengi okul okulu mezunu olup muvazzaflık hizmetini çavuş rütbesi ile tamamlayanlardan, muvazzaflık hizmetini müteakip Türk Silahlı Kuvvetlerinin devamlılık arz eden teknik ve kritik görev yerlerinde görev yapan, bu kanun esaslarına göre istihdam edilenlerle, yönetmelikte belirtilen esaslara göre uzman onbaşılıktan uzman çavuşluğa geçirilenlerdir.

2015 Uzman Çavuş Maaşları Oyak kesintisi ve Konut Kesintisi dahil olmak üzere, Uzman çavuş maaşı 2300 TL civarındadır.Evli ve eşi çalışmayan Uzman Çavuş personelinin aile yardımı ile birlikte maaşı 2450 TL’dir. Son olarak ise evli ve bir çocuğu olan Uzman Çavuşların maaşları ise 2510 TL’dir.

Üsteki bilgiler OHAL Bölge Tazminatı olan tazminatlar hariç olarak verilmiştir.OHAL Tazminatı ise askeri personelde 1250 TL civarında verilmektedir. Askeri personelin ek olarak aldığı bir diğer ödenek ise Unsur Komutanlığı adı altında verilmektedir. Unsur Komutanlık Tazminatı ise 300 TL olarak verilmektedir. Bekar bir Uzman Çavuşun maaşının 3750 TL’dir. Aile yardımının ise 160 TL olduğunu çocuk yardımının ise 60 TL olduğunu diyebiliriz.

2015 yılı temmuz ayında uzman çavuş zammı olarak belirlenen %3 lük zam yine geçerli olup maaşınıza oranla %3 lük bir tutar ilave edilecektir. Uzman Çavuş maaşları tazminatlar ile birlikte 3750 TL’dir.

 

Bir cevap yazın