WordPress’te Ay – Haziran 2022 – WordPress Haberleri


WordPress 6.1 zaten çalışırken, Haziran ayında birçok güncelleme yapıldı. İşte kaçırmış olabileceğiniz şeyleri yakalamak için bir özet.


WordPress 6.1, 25 Ekim 2022’de Yayınlanacak

WordPress 6.1 için Planlama, birkaç hafta önce bir önerilen program ve katkıda bulunanlar için bir çağrı yayın ekibine. Bu, 2022’deki üçüncü büyük sürüm olacak ve toplam 11 Gutenberg sürümü için Gutenberg 14.1’e kadar içerecek.

Matthias Ventura ön raporu yayınladı 6.1 sürümü için yol haritası, son iki ana sürümde sunulan tam site düzenleme deneyimini iyileştirmesi bekleniyor. Neyin geleceği hakkında daha fazla ayrıntı içeren bir tamamlayıcı gönderi için bizi izlemeye devam edin.

Gutenberg’de Yeni: Sürüm 13.4 ve 13.5

WordPress’te Ay’ın geçen ayki sayısından bu yana Gutenberg’in iki yeni sürümü var:

  • Gutenberg 13.4 25 geliştirme ve yaklaşık 30 hata düzeltmesi içerir. Bu sürüm, theme.json’daki düğme öğeleri için destek ekler ve diğer yeni özelliklerin yanı sıra Galeri Bloğu’nda eksenel boşluk sunar.
  • Gutenberg 13.5 22 Haziran 2022’de piyasaya sürüldü. Geliştirilmiş bir özellikli görüntü UX’i, Gezinme Sonrası Bağlantı bloğu için genişletilmiş tasarım araçları ve sağlam erişilebilirlik düzeltmeleri ile birlikte gelir.

Ekip Güncellemeleri: Gutenberg Sayfasının Yeniden Tasarımı, Meetup Mekanı Destek Fonları ve Daha Fazlası

Geribildirim/Test Talepleri

WordCamp Asia 2023, Sponsor Çağırıyor

  • Asya’daki ilk amiral gemisi WordCamp etkinliği olan WordCamp Asia 2023, yakın zamanda açılışını yaptı. Sponsor Çağrısı.
  • WordCamp ABD 2022 satıldı. Genel Giriş biletleri 30 Haziran 2022’de satışa çıktı ve aynı gün hızlı bir şekilde talep edildi. Sizinkini alamadıysanız, organizasyon ekibi şunları önerir: bu sayfayı kontrol etmek mevcut olup olmadığını görmek için periyodik olarak.
  • WordCamp ABD’nin bu yıl neden daha az kişiye ev sahipliği yaptığını merak ediyor musunuz? WordCamp ABD ekibi nedenini açıkladı bu gönderi.
  • WordCamp Avrupa 2022 2 – 4 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Porto, Portekiz’de başarıyla gerçekleştirildi. Etkinliğe 2.300 yüz yüze katılımcı ve Katılımcı Günü’nde rekor 800 katılımcı görüldü. Tüm oturumlar mevcut olacak yakında WordPress.tv’de.
  • 2023’te WordCamp Europe, Yunanistan’ın Atina kentinde ev sahipliği yapacak. bu Organizatör Çağrısı şimdi açık.
  • Josepha Haden, WordCamp Europe’dan bazı önemli soruları bir WP Briefing’in özel bölümü. Mutlaka dinleyin!

The Month in WordPress’in bir sonraki sayısına ekleyebileceğimiz bir hikayeniz var mı? doldurarak bize bildirin bu form.

Aşağıdaki kişiler WordPress’te bu Ay’a katkıda bulundu: @tatlım, @dansoschin, @lmurillom, @webcommsat, @chaion07, @rmartinezduque.Source link

Bir cevap yazın