devamı dündü

öldük, sağlık olsun. Poli anna halimi görse umutsuzluğa kapılırdı. biraz şarap, biraz kan, birazda atilla ilhan.. Anlıyorsunuz değil mi?

-inceldiği yerden yaşıyoruz hayatı-

sürekli kopuyoruz.yarına bir düğüm atarak yaşamak her defasında kısaltıyor bizleri Dünya dönüyor. Malum dünya özenti devri, haliyle insanlarda dönüyor. Bu arada evrim teorisine de sokayım darwin’e de. Maymundan gelmedik ama gidiyoruz. Anlıyorsunuz değil mi?

-yalnızlık c’esarettir-

herkese karşı tekim. Elimi kaldırmadığım halde sürekli bana sorular soran öğretmenimide unutmadım hâlâ. çünki bu ara tanrıda öyle. Kafam kadar kalabalık değil hayatım, belki de bu yüzden soruların adresiyim.

-tuvalet ve düşünmek-

iç seslerim başımın baş belası.son cümlemden sonra artık getirmelisiniz deli gömleğimi ütülü, temiz ve siyah olsun. Anlıyorsunuz değil mi?

-bazen kardan adam oluyorum-

soğukluğum üşütüyor beni sıcak ise korkutuyor.ve ben çocuğum hala.sırtımı bir aşk’a yaslıyorum, bileklerim intihara tepkisiz.. güne günaydınlar çene ağrılarıyla başlıyor gece boyunca sıkmaktan dişlerimi.bir cana yaslıyorum başımı bir yanağım biraz ‘umut’ öbür yanağımdan haberim yok. zaten afrika’da hala aç çocuklar var. Anlıyorsunuz değilmi? Anlamıyorsunuz işte, bunu anlatamıyorum bende kendime

Bir cevap yazın